SİYASET
Giriş Tarihi : 02-04-2022 14:30   Güncelleme : 03-04-2022 18:05

Özlediğimiz tabloyu bir iktidar partisi milletvekili gerçekleştirdi

Bugüne kadar alışık olmadığımız bu hoş görülü tabloyu AKP’li Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir gerçekleştirdi ve bir CHP’li Belediye Başkanına yaptığı konuşma nedeniyle teşekkür etti.

Özlediğimiz tabloyu bir iktidar partisi milletvekili gerçekleştirdi

YAZARIMIZ ERDEM NOYAN ANKARA’DAN BİLDİRİYOR.

Yiğidi öldür hakkını ver. Böyle AKP’li siyasetçilerde var. AKP’li Milletvekili CHP’li Belediye Başkanına Avrupa Konseyindeki konuşmasından dolayı teşekkür etti.

Yıllardır özlemini çektiğimiz bu tablo, TBMM’de muhalefet Partilerinin özellikle de CHP’nin korkulu rüyası haline gelen AKP’nin sert muhalefeti ile tanınan Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir'den geldi.

CHP’li Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, geçtiğimiz günlerde Fransa’nın Strazburg kentinde düzenlenen, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel yönetimler Kongresinin 42. Genel Kurulunda bir konuşma yaptı ve terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’yi, kayyum atamaları üzerinden eleştirdi ve Kayyumlara destek verdi. İşte bu nedenle uzun yıllardır ilk kez bir iktidar partisi milletvekili bir CHP’li Belediye Başkanına teşekkür etti.

AKP’DEN TEŞEKKÜR DESTEĞİ

İstanbul Büyükçekmece İlçesinin CHP’li Belediye Başkanı Hasan Akgün, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde bir konuşma yaparak, şunları söylemiş idi; “Doğudaki terör eylemleri devam ettikçe bu önlemler, yani kayyum uygulaması hükümet tarafından devam ettirilecektir. Elbette Belediye Başkanlarının sadece mahkeme kararlarıyla alınmasını isteriz.”

 CHP’li Belediye Başkanının Avrupa Konseyi toplantıları sırasında kayyum atamalarını destekler şeklindeki konuşması iktidar tarafından olumlu karşılanırken, AKP’nin TBMM’deki özellikle CHP’ye karşı sert muhalefeti ile tanınan Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir’den de CHP’li Belediye Başkanına teşekkür geldi. Uzun süredir siyasi hayatımızda bir ilk gerçekleşti ve bir iktidar partisi milletvekili bir CHP’li siyasetçiye teşekkür etti ve şunları söyledi; “CHP’li Büyükçekmece Belediye Başkanı Sayın Hasan Akgün’e teşekkür ediyorum. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel yönetimler Kongresinde yaptığı konuşma nedeniyle. “   

AdminAdmin