GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-04-2022 08:47   Güncelleme : 10-04-2022 09:22

Perinçek'ten Sancak'ın iddialarına destek!

AK Partili Ethem Sancak, partisinin 2002'de ABD'nin desteğiyle iktidara geldiğini söylemiş, sözlerinin basına yansımasının ardından ihraç istemiyle partisinin disiplin kuruluna sevk edilmişti. AK Parti'den istifa eden Sancak'ın iddialarına Perinçek, 'O bir gerçek' diyerek destek verdi.

Perinçek'ten Sancak'ın iddialarına destek!

Eski AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Ethem Sancak, Marmara Üniversitesi'ndeki bir panelde yaptığı konuşmada, AK Parti’nin ABD desteği ile iktidara geldiğini söylemişti. Sancak, sözlerinin basına yansımasının ardından kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Gelişmelerin ardından, “Amerikan desteği ile iktidara geldik” ifadesini kullanmadığını söylemiş ancak yaptığı konuşmanın ses kaydı ortaya çıkmıştı. Sancak, tartışmaların ardından partisinden istifa etmişti.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Sancak’a tam destek verdi. AK Parti’nin ABD’nin erken seçim kararıyla hükümete getirildiğini söyleyen Perinçek, Sancak’ın bu ifadelerinin devamında söylediklerine dikkat çekti.

“TÜRKİYE’NİN İHTİYACI OLAN SÖYLEMLER”

Sancak'ın “Açık yürekli davrandığını” söyleyen Perinçek, şunları söyledi:

“Çatır çatır fikirlerini söyledi. Mensubu olduğu partinin de kulak vermesi gereken fikirler söyledi. Şahsi menfaatler peşinde yürümüyor, şahsi menfaatlere teslim olsa susması gerekir. Bugün Ethem Sancak’ın söyledikleri Türkiye’nin ihtiyacı olan söylemler.

Bence AK Parti için çok büyük bir yanlış ve çok büyük bir kayıp. Ben Sayın Tayyip Erdoğan’ın yerinde olsam Ethem Sancak’ı alırım en baş köşeye oturturum. En baş köşeye bakın, üçüncü değil. Çünkü Sayın Tayyip Erdoğan’ı, AK Partiyi kurtacak olan fikirler bugün Sayın Ethem Sancak’ta olan fikirlerdir.”

“O BİR GERÇEK”

Ethem Sancak’ın “AK Parti Amerika sayesinde iktidara geldi” sözleri sorulması üzerine cevap veren Perinçek, “O bir gerçek” dedi.

Perinçek, AK Parti’nin iktidara geldiği seçim süreciyle ilgili şunları söyledi:

“O bir gerçek. 1996 yılında Rand Corporaion raporu var. Orada diyorlar ki Tayyip Erdoğan Başbakan olacak. Abdullah Gül Dışişleri Bakanı olacak. Hatta biz onu o zaman yayınladık. Cumhuriyet’te büyük bir söyleşi yaptık. Orada da belirttim. Bu bir gerçek, yani 2002 yılında Türkiye Amerika tarafından erken seçime götürüldü. Ve AK Parti hükümete getirildi.

 

 

 

AdminAdmin