EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-04-2022 22:54   Güncelleme : 12-04-2022 22:55

Putin'den dikkat çeken istanbul açıklaması!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İstanbul'da gerçekleşen Ukrayna ve Rus heyetleri arasında yapılan müzakerelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Putin, Ukrayna'nın İstanbul'da kabul edilen şartlardan uzaklaştığını belirterek, "Ukrayna ile müzakereler çıkmaza girdi" dedi.

Putin'den dikkat çeken istanbul açıklaması!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Belarus Devlet Başkanı Alexander Lukashenko ile yaptığı görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Önce "Operasyon başarıya ulaşana dek durmayacağız" diyen Putin, yaptığı yeni açıklamada İstanbul'da gerçekleşen müzakerelere değindi. Putin, Ukrayna'nın İstanbul'da kabul edilen şartlardan uzaklaştığını belirterek, "Ukrayna ile müzakereler çıkmaza girdi" ifadelerini kullandı.

Rusya'nın Ukrayna'daki askeri operasyonunun plana uygun ilerlediğini söyleyen Putin, savaşla ilgili hiçbir durumun gizlenmediğini belirtti. Operasyonun sona ermesinin çatışmaların şiddetine bağlı olduğunun altını çizdi.

BUÇA'DAKİ DURUM DÜZMECEDEN İBARET

"Ukrayna'daki askeri operasyonu başlatmak yerinde bir karardı. Rusya'nın Ukrayna'daki amacı, bütün hedeflerine ulaşmak ve kayıpları en aza indirgemek." diyen Putin, "Buça'daki durum düzmeceden ibaret. Ukrayna İstanbul müzakerelerindeki anlaşmalardan uzaklaştı. Müzakereler çıkmaza girdi" diye konuştu.

Putin, Rusya'nın finansal sisteminin iyi çalıştığını ve Batı'nın ekonomik "blitzkrieg" taktiğinin başarısız olduğunu söyledi. Ancak, Rusya'nın yaptırımlardan zarar görme riskinin orta ve uzun vadede artabileceğini açıkladı.

BLİTZKRİEG NEDİR?

Blitzkrieg, II. Dünya Savaşı sırasında Almanların kullandığı temel savaş tekniğine deniliyor. Teknik, hızlı ve ani saldırılarla, düşmanın düzenli bir savunma kurmasını engelleyip sonra da hızlı bir şekilde onu yok etmeyi amaçlıyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Ukrayna'ya askeri harekatına ilişkin yaptığı açıklamada "Ukrayna'da Rusya karşıtı güçler ile çatışma kaçınılmazdı, sadece bir zaman meselesiydi. Askeri operasyon ile Rusya'yı koruyoruz, başka seçeneğimiz yoktu" ifadelerini kullandı. Rus lider ayrıca, "Operasyon başarıya ulaşana dek durmayacağız" diye çok net mesaj verdi.

 

 

AdminAdmin