DÜNYA
Giriş Tarihi : 29-03-2022 17:46   Güncelleme : 29-03-2022 17:53

Rus heyeti İstanbul'da müjdeyi verdi! 'Bazı maddelerde anlaştık, barış daha hızlı gelecek'

Son dakika haberi: İstanbul'da gerçekleşen Rusya-Ukrayna müzakerelerinde ilk gün tamamlandı. Kritik görüşme sonrası Rus heyetinden yapılan ilk açıklamada 'mutabakata vardık' mesajı geldi. Rusya Savunma Bakanlığı da Kiev'e operasyonların duracağını açıkladı. Heyet, görüşmelerin yapıcı geçtiğini ifade

Rus heyeti İstanbul'da müjdeyi verdi! 'Bazı maddelerde anlaştık, barış daha hızlı gelecek'

 

Son dakika: Türkiye'den bir takım satın alacağı ve 'zehirlenme' iddialarıyla günlerdir konuşulan Rus milyarder Roman Abramovich İstanbul'da ortaya çıktı. Abramovich, bugün Dolmabahçe'de gerçekleşen tarihi Rusya-Ukrayna barış görüşmelerine katıld

Tüm dünyanın gözü bugün İstanbul'da. Ukrayna-Rusya'nın müzakere heyetleri İstanbul'da bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe'de düzenlenen Rusya ve Ukrayna heyetleri ile müzakere toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye olarak sorumluluk üstlenmekten kaçınmadık ve kaçınmıyoruz. Bir an önce ateşkesin sağlanması herkesin faydasınadır. Artık görüşmelerden somut sonuçların alınması gereken bir döneme girildiğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

ABRAMOVİCH KAMERAYA TAKILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları sırasında kameralara takılan bir isim ise gündem yarattı. Rus milyarder Abramovich'in Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın hemen yanında oturduğu görüldü.

abramovich

KREMLİN'DEN İDDİALARA YANIT

İstanbul'daki barış görüşmelerinde kameralara takılan Abramoviç hakkında Kremlin'den açıklama yapıldı. Kremlin Abramoviç'in görüşmelerde resmi üye olmaksızın bulunduğunu ifade etti.

Kremlin Abramoviç'in zehirlendiği iddialarını ise yalanladı. Açıklamada zehirlenme iddialarının gerçeklikle uyuşmadığını, 'bilgi savaşının' parçası olduğu söylendi.

 

İDDİALAR GÜNDEM YARATMIŞTI

Türkiye'den bir takım satın alacağı konuşulan Rus milyarderle ilgili zehirlenme iddiası ortaya atılmıştı. Wall Street Journal gazetesinin haberine göre; bu ayın başında Ukrayna ile barış görüşmelerinde bulunan heyetteki Roman Abramovich'te zehirlenme belirtileri görülmüş, ellerinde ve yüzünde deri soyulması ve kırmızı göz semptomlarına rastlandığı iddia edilmişti.

AdminAdmin