DÜNYA
Giriş Tarihi : 01-03-2022 20:49   Güncelleme : 01-03-2022 20:49

Rusya-Ukrayna krizinde 6.gün! Müzakerede ikinci tur başlıyor

Rus ordusunun Ukrayna'da ilerleyişi ve iki ülke güçleri arasındaki çatışmalar devam ediyor. İki ülke arasındaki ilk görüşmeden ise sonuç çıkmadı. Belaruslu siyaset bilimci Yury Voskresensky, ikinci görüşmeyle ilgili tarihi doğruladı.

Rusya-Ukrayna krizinde 6.gün! Müzakerede ikinci tur başlıyor

Rus ordusunun Ukrayna'da ilerleyişi ve iki ülke güçleri arasındaki çatışmalar devam ediyor. Rusya ve Ukrayna heyetleri, Belarus'un Ukrayna sınırındaki Gomel bölgesinde dün bir araya geldi.

İKİNCİ TUR GÖRÜŞMELERİ YARIN
Kiev yönetimi, Donbas ve Kırım dahil olmak üzere Rusya'nın Ukrayna topraklarından çekilmesini ve ateşkesin başlatılmasını istedi.

Taraflar, ikinci tur müzakerelerin yapılması konusunda anlaşırken, ikinci görüşmenin yarın gerçekleştirileceği kaydedildi.

RUS VE UKRAYNALI HEYETLER TEKRAR GÖRÜŞECEK
TASS haber ajansının Ukrayna basınına dayandırdığı haberine göre, heyetler, 2 Mart'ta bir araya gelecek.

İlk görüşmede Rusya'nın, Ukrayna'dan Avrupa Birliği dışı statüsünü parlamento düzeyinde belgelendirmesini ve bu konuda bir referandum düzenlemesini talep ettiği iddia edildi. Rus tarafı ayrıca, Ukrayna'dan sözde 'Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetlerini' tanımasını talep etti.

YENİ GÖRÜŞMENİN ADRESİ
RIA'nın aktardığına göre, toplantının organizatörlerine yakın olan Belaruslu siyaset bilimci Yury Voskresensky, ikinci görüşmeyle ilgili tarihi doğruladı.

Görüşmenin, Belarus-Polonya sınırı yakınlarında yapılacağı belirtiliyor.

 

 

AdminAdmin