GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-10-2020 13:28   Güncelleme : 04-10-2020 22:49

Sabah uyanır uyanmaz kahve içenlere kötü haber

İngiltere'de yapılan bir araştırmadan geldi.

Sabah uyanır uyanmaz kahve içenlere kötü haber

Sabah sabah kahve içenler dikkat!

Sabah sabah kahve içenler dikkat! 1111

Sabah uyanır uyanmaz kahve içenlere kötü haber İngiltere'de yapılan bir araştırmadan geldi. Bath Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre, kötü bir uykunun ardından hiçbir şey yemeden kahve içmenin kan şekeri kontrolünü önemli ölçüde zayıflattığını saptandı. 
 

Sabah sabah kahve içenler dikkat! 2211

İngiltere'deki Bath Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, sabah aç karna kahve içmenin vücuda etkilerini ele aldı. "British Journal of Nutrition" dergisinde yayımlanan sonuçlara göre, öncesinde kahvaltı etmek gerekiyor. 

Sabah sabah kahve içenler dikkat! 3311

Prorofesör James Betts, başında olduğu araştırmayla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında, kötü bir uykunun ardından hiçbir şey yemeden kahve içmenin kan şekeri kontrolünü önemli ölçüde zayıflattığını belirterek, "Neredeyse yarımız sabah uyanıp, hiçbir şey yapmadan önce kahve içiyor. Ne kadar yorgunsak, kahve de o kadar sert oluyor.

Sabah sabah kahve içenler dikkat! 4411

Ancak bugüne kadar bu davranışın vücudumuza, özellikle de metabolizmaya ve kan şekeri kontrolüne etkisi konusunda kısıtlı bilgimiz vardı. Bunu engellemek için kötü bir uykunun ardından ilk olarak kahvaltı etmek gerekiyor. Daha sonra eğer ihtiyaç duyulursa kahve içilebilir" ifadelerine yer verdi. 

Kaynak: Sabah sabah kahve içenler dikkat!