SİYASET
Giriş Tarihi : 04-05-2022 14:05   Güncelleme : 05-05-2022 09:38

SAĞLIKTA BİR ACAYİP YOLSUZLUK İDDİASI.!

Ender görülen “EPİDERMOLİZİS BÜLLOZA” hastalıklarında kullanılan yara örtü bezi üzerinden milyonluk yolsuzluklar yapılmış. Bu iddianın sahibi CHP Ankara Milletvekili Dr. Servet Ünsal

SAĞLIKTA BİR ACAYİP YOLSUZLUK İDDİASI.!

ERDEM NOYAN ANKARA’DAN BİLDİRİYOR.

 ÇOCUKLARI BİLE YOLSUZLIK YAPIYOR!

Sağlıkta bir skandal daha. Yaraların üstünü örtmek için kullanılan örtüden bile milyonluk yolsuzluk yapılmış. Bu iddia CHP’nin hafiye Milletvekili olarak tanınan Dr. Servet Ünsal’a ait. Ünsal ilk kez böyle bir olayın meydana geldiğini iddia ederek, 2,5 milyar lira pazarı olan yara örtü bezi ile ilgili bir skandalı gündeme getirdi.

Aynı zamanda bir Tıp Doktoru olan, CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, son yıllarda görülmemiş ve duyulmamış bir sağlık skandalını gündeme getirdi ve ender görülen hastalıklardan birisi olan “Epidermolizis Bülloza” dan oluşan yaraların tedavisinde kullanılan örtüler den bile yolsuzlukların yapıldığını iddia etti ve şunları söyledi; “2,5 milyarlık pazarı olan örtüyü ithal eden dört firmadan birisi rahmetli Burhan Kuzu’nun oğluna, diğeri ise Erdoğan’ın oğlunun arkadaşına ait. SGK’dan ödeme almaya başlayan şirketler, bu hastalıkla mücadele edenler için kurulan bazı dernekler üzerinden kendi ürünlerinin talep edilmesini sağlayarak, satın alma süreçlerini kendi lehlerine çeviriyorlar. Mesela, İstanbul’da bir hastane, sadece bir hasta için tanesi 1.200 TL olan örtüden 1920 adet istiyor. Bedeli ise 2,5 milyon TL. Boyutu ise 20x50 cm olan örtüden günde altı tane kullanılacakmış! Bu oran ortalama bir insan vücudunun yaklaşık 3,5 katı ve bu yaralar ise vücudun bazı bölgelerinde oluyor.”

USULÜNE UYGUN İHALE YAPILMIYOR.

CHP’ de bir hafiye gibi çalışarak, özellikle Sağlık alanında yapılan usulsüz harcamalar ve yolsuzlukların peşine takılmasıyla tanınan Milletvekili Dr. Servet Ünsal bu kez de sağlık alanında bir usulsüzlüğün peşine takıldı ve ciddi iddialarda bulundu.  CHP Ankara Milletvekili Ünsal, artık hastanelerin usulüne uygun ihaleler yapmadığını öne sürdü ve şöyle konuştu; “Örneğin, Malatya’da bir hastane 3 hasta için 5 milyonluk örtü ihalesi yapıyor. Ama ihaleye sadece bir firma çağrılıyor. Sarayın ısmarlama, adrese teslim ihale anlayışı artık her yerde uygulanıyor. Sayıştay, mal alımlarında teknik şartnamelerin uzman olmayan hekimlerce hazırlandığını ve bu nedenle maliyetlerinde arttığını belirtiyor. Diğer bir değişle alım yapan sağlık kuruluşları SUT’a uymuyor. 2,5 milyar pazarı olan bu örtüler üzerinden yolsuzluk ve usulsüzlükle rant sağlanıyor.”

AdminAdmin