GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-04-2021 21:55   Güncelleme : 17-04-2021 20:10

Sahillerimizi Ukraynalı turistler dolduracak. Rusya uçuş kısıtlaması getirmişti

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın korona virüs salgını sebebiyle uçuş kısıtlaması getirmesinin ardından Türkiye’ye Ukraynalı turist akışının artırılmasını planladıklarını açıkladı. Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi toplantısının ardından Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulunan Zelenski, Ukrayna vatandaşlarına Türkiye'ye tatile gitmeleri çağrısı yapmıştı. Kaynak Yeniçağ: Sahillerimizi Ukraynalı turistler dolduracak. Rusya uçuş kısıtlaması getirmişti

Sahillerimizi Ukraynalı turistler dolduracak. Rusya uçuş kısıtlaması getirmişti

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın korona virüs nedeniyle uçuş kısıtlaması getirmesinin ardından Türkiye’ye Ukraynalı turist akışının artırılmasını planladıklarını belirtti. 

Sputnik Türkiye'nin aktardığı habere göre, Zelenski geçen hafta gerçekleştirdiği Türkiye ziyareti sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile karşılıklı turizm için olumlu koşulların yaratılmasını konuştuklarını ifade etti.

AdChoices

ADVERTISING

AdChoices

ADVERTISING

“TÜRKİYEYİ DESTEKLEDİĞİMİZİ GÖSTERMELİYİZ”

Ukrayna vatandaşlarına seslenen Zelenskiy, Türkiye’ye tatile gitmeleri için çağrıda bulundu. 

Ukrayna Güvenlik ve Savunma Konseyi ile bir toplantının ardından yaptığı açıklamada Zelenski, “Kendisi ile (Erdoğan) Ukraynalı ve Türk turistler için özel koşullar hakkında konuşuyoruz. Ukrayna ve Türkiye vatandaşlarının turizm seviyesinin nasıl artırılabileceğini görüşüyoruz. Özellikle de şimdi birbirimizi desteklemeliyiz. Erdoğan bizi, bağımsızlığımızı ve egemenliğimizi destekliyor” diye konuştu.

“Rusya’dan Türkiye’ye turizmin kısıtlanacağını duydunuz” diyen Zelenskiy, “Bu onların kendi meselesi. Ben aksine bizim akışı artırmamız ve Türkiye’yi desteklediğimizi göstermemiz gerektiğini düşünüyorum.” ifadesini kullandı.

Ziyaret sırasında önemli anlaşmalara imza atıldığını belirten Zelenskiy, “Jeopolitik sorundan bahsederken, bugün en önemlisi, Ukrayna’nın huzuru ve partnerlerimizin desteği. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ukrayna’yı desteklemesi, geçici olarak işgal altındaki topraklarımızı desteklemesi, Kırım’ı desteklemesi önemli. Bizim duruşumuzu desteklemesi, Kırım’ın ilhakını tanımaması önemli” diye konuştu.

Kaynak Yeniçağ: Sahillerimizi Ukraynalı turistler dolduracak. Rusya uçuş kısıtlaması getirmişti