GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-09-2021 19:21   Güncelleme : 13-09-2021 19:57

Şişli Meslek Yüksek okulu Güzellik Fuarına Renk Kattı

İstanbul Şişli Meslek Yükse kokulu Güzellik Fuarına Katıldı.Fuarda İlgi Odağı Olan Okul Öğrencileri Uygulamalarda Modellik Yaptılar.

Şişli  Meslek Yüksek okulu Güzellik Fuarına Renk Kattı

Türkiye’nin en prestijli fuarlarından Güzellik ve Bakım Fuarı, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda  son gününde büyük ilgi gördü..

Bu yıl 33'üncüsü düzenlenen ve sektörün amiral gemisi konumundaki fuar yerli ve uluslararası markaları bir araya getirdi.  Fuara katlan firmalardan başka  eğitim kurumunun katılması fuarı renklendirdi.  Fuara katılan Öğrenciler,Duygu Alp,Elif Yaren Ayvazoğlu ve Aybüke Erdem, Bölüm Başkanları Zuhal İpek'in  tecrübelerin çok faydalndıklarını dile getirerek okulları ile ilgili bilgi verdiler..

ŞİŞLİ MESLEK YÜKSEK OKULU

Okullumuz Saç bakımı ve güzellik hizmetleri sürekli gelişime açık, dinamik bir yapıya sahiptir. Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı, bakım ve güzellik sektörünün gelişen ve yenilenen ihtiyaçları doğrultusunda, mesleki yeterlilikleri kazanmış, teknolojik gelişmeleri takip eden ve uygulayabilen, nitelikli iş gücünü sektöre kazandıran önlisans programıdır.

Program Amacı

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı, alanında uzman, teknolojik cihazları etkin kullanabilen, estetik değerlere sahip, çalışma ahlakı ve iş disiplinini kavramış meslek elemanlarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Kariyer Olanakları

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programından mezun olanlar geniş iş alanında istihdam edilme olanağına sahiptir. Mezunlar, hastanelerin kozmetik dermatoloji birimlerinde, polikliniklerin medikal estetik birimlerinde, estetik Merkezlerinde, otellerin spa ve güzellik merkezlerinde “Estetisyen / Güzellik Uzmanı” olarak; film setleri, tiyatro ve defile kulislerinde sahne ve objektif makyaj dalında, kuaför ve güzellik salonlarında “Makyöz / Makyör ”, spa ve wellness merkezlerinde, otellerin welness & spa birimlerinde, fizik tedavi merkezlerinde ve güzellik salonlarında “Masör / Masöz veya Vücut Bakım Elemanı”, profesyonel ve seçkin kuaför salonlarında, Tv setlerinde, tiyatro ve defile kulislerinde “Kuaför, Saç Tasarım Elemanı”, saç bakım kozmetikleri ve ürünlerinin satışını yapan uluslararası firmalarda “Eğitim Sorumlusu veya Satış Uzmanı” olarak çalışabilirler.