SİYASET
Giriş Tarihi : 29-04-2021 07:47   Güncelleme : 29-04-2021 20:48

ŞÖFER ORKUN ÇEŞME'DE BAŞKAN YARDIMCILIĞINA DEVAM EDİYOR.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın şoförü Orkun Kalonya, bir yıl içinde önce Buca Belediyesinde istisnai kadrodan devlet memuru yapıldı. Kısa bir süre sonra ise Buca Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğüne getirildi. Kalonya, geçtiğimiz Nisan ayında bu kez de Çeşme Belediyesine başkan yardımcısı olarak göreve başlamıştı.Komuoyunun ve CHP tabanından gelen tepkilere kulak aldırmayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Şöfer Orkun'nun görevden alınması için hiç bir girişimde bulunmadı. Soruyoruz Çeşme'de oy veren seçmene Çeşme belediyesinde sizlerin verdiği oylarla seçilen başkan Ekrem Oran bu liyakatsiz atama ile sizlerde nasıl bir daha oy isteyecek.. .

ŞÖFER ORKUN ÇEŞME'DE BAŞKAN YARDIMCILIĞINA DEVAM EDİYOR.

Makam şöferliğinden hızla  yükselen Kalonya'nın geçen yıl  Çeşme'de lüks bir mekanda gerçekleşen düğün töreninde şahitliğini bir dönem şoförlüğünü yaptığı  ve kendisini sınavsız devlet memurluğuna alan  Başkanı Erhan Kılıç yaptı. Çiftin nikahını ise Kalonya'yı başkan yardımcısı olarak atayan  Başkanı Ekrem Oran kıymıştı..

LİYAKATI UNUTTULAR
Şoförünü 1 yılda Türkiye'nin gözde turizm merkezi Çeşme'ye başkan yardımcısı yapan Tuncay Özkan'a  tabanından tepki yağdı. İktidarı kamudaki atamalarda liyakat kriterine uymadığı gerekçesiyle sık sık eleştiren Özkan, daha önce de avukatını Buca Belediye Başkan adayı yaptırmıştı.

 Özkan bir süre önce kamudaki atamaları eleştirmiş ve "Millet işsizlikten kendini yakmış umurlarında mı? Yandaş kazansın yeter" şeklinde bir paylaşımda bulunmuştu.CHP lideri Kılıçdaroğlu ise partisinin 1 Temmuz 2020 tarihindeki Meclis grup toplantısında 2 yıl önce Kütahya Belediyesi'nde yapıldığını iddia ettiği bir atamayı gündeme getirmiş ve iktidarı genç işsizlik üzerinden eleştirmişti. CHP liderinin parti tabanını isyan ettiren Kalonya skandalı sonrası nasıl bir tutum takınacağı merak konusu oldu.(Soldan sağa) Tuncay Özkan - Orkun Kalonya - Ekrem Oran - Erhan Kılıç

TORUN DEVREYE GİRECEK Mİ?
CHP  yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Seyit Torun "Yerel yönetimlerle ilgili olarak belediyelerin dikkatle izlendiğini,yapılan yolsuzluk ve liyakatsız,torpilli atamaların seceresinin tutulduğunu dile getirdi.Bu tür atamalara parti olarak her zaman karşı olduklarını söyleyen Torun CHP'li belediyelerin her geçen gün başarılı çalışmalara devam edeceğini söyledi.


Yine Torbalı'da CHP eski Milletvekili Hüseyin Yıldız'ın kızı Ezgi Yıldız istisnai kadrodan  müdürü yapıldı. CHP'deki torpil skandalları bunlarla da sınırlı kalmadı. CHP'li başkanlar özel kalem müdürü olarak çok sayıda ismi sınavsız olarak devlet memuru yaptı.Kalonya boş zamanlarında sanatsal içerikli moda çekimlerinde konu mankenliği yapıyordu

KUTU: KONU MANKENİ
Tuncay Özkan'ın şoförlüğünden Çeşme Belediye Başkan Yardımcılığına yükselen Orkun Kalonyo, kısa bir süre önceye kadar İzmir merkezli  adlı bir firmada sigortalı olarak çalışıyordu. Kalonya boş zamanlarında ise sanatsal içerikli moda çekimlerinde konu mankenliği yapıyordu. Kalonya'nın eski şirketi Eleka'nın, Talatpaşa Bulvarı 33/13 adresindeki ofisi Tuncay Özkan tarafından özel büro olarak da kullanılıyordu. Resmi evrakta Ayten Öztürk adına kayıtlı Eleka İnşaat, 26.09.2018 tarihinde Helsinki'de yaşayan Cengiz Özyeşil'e devredildi. Şirket bu devir işleminden kısa bir süre sonra adresini Marmaris-İçmeler'e taşıdı.