SİYASET
Giriş Tarihi : 03-06-2020 12:37   Güncelleme : 03-06-2020 12:40

Süleyman Soylu'dan "Hrant Dink Vakfı'na tehdit" açıklaması

Süleyman Soylu'dan "Hrant Dink Vakfı'na tehdit" açıklamasıBakan Soylu, Hrant Dink Vakfı ve öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in eşi Rakel Dink'e yönelik ölüm tehditlerine ilişkin açıklama yaptı. Kaynak: Süleyman Soylu'dan "Hrant Dink Vakfı'na tehdit" açıklaması

Süleyman Soylu'dan

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hrant Dink Vakfı ve öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in eşi Rakel Dink'e elektronik posta yoluyla ölüm tehdidi gönderilmesine ilişkin, açıklama yaptı. 

"Burada bizim birlikteliğimizi ve toplumun sinir uçlarını zedelemek için ellerinden geleni yapmaya çalıştıkları aşikâr. Çok net. Ama devletin görevi de buna fırsat vermemektir" dedi. 

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'ye konuşan Bakan Soylu, “Türkiye’de bunlar dönemsel olarak canlandırılmaya çalıştırılır. Fırsat bulurlarsa da buradan bir şey elde etmeye çalışırlar. Ama biz o fırsatı onlara vermeyiz. Hatırlarsanız, cemevlerine de böyle üst üste saldırılar oluyor ama biz kimin yaptığını, ne şekilde yaptığını, nasıl bir provokasyon olduğunu ortaya çıkarınca duruyor. Bu sefer başka bir şeyi ortaya koymaya çalışıyorlar" diye konuştu.  

Birlikteliğimizi ve toplumun sinir uçlarını zedelemek için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını ifade eden Soylu, "Ama devletin görevi de buna fırsat vermemektir. Bizim görevimiz de buna fırsat vermemektir. Biz de fırsat vermemek için tüm güvenlik güçlerimizle, devletin tüm otoritesiyle, milletin ferasetiyle çaba sarf ediyoruz. Güvenlik birimlerimiz yoğun bir çalışma ortaya koyarak tehdit mail’ini atan şahsı buldular ve yakalayıp adalete teslim ettiler. Güvenlik birimlerimiz Hrant Dink Vakfı ile irtibat kurdular. Ayrıca patrik Maşalyan’ın da haçı söken kişinin yakalanması konusunda teşekkürü var" dedi. 

Kaynak: Süleyman Soylu'dan "Hrant Dink Vakfı'na tehdit" açıklaması Günboyu