SİYASET
Giriş Tarihi : 02-07-2021 15:22   Güncelleme : 02-07-2021 15:27

Tartışma büyüyor! Süleyman Soylu'dan İmamoğlu'na olay yanı

İstanbul Vakfı'nın Kurban Bayramı yardımı toplama talebine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, bu konuda izin verilmediğini belirterek, "Bu yanlıştan bir an önce dönmelisiniz" demişti. Bakan Soylu'dan da açıklama geldi.

Tartışma büyüyor! Süleyman Soylu'dan İmamoğlu'na olay yanı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Vakfı'nın Kurban Bayramı yardımı toplamasına izin verilmediğini belirterek, "132 bin aileye bu kötülüğü neden yapıyorsunuz? Aklını, vicdanını, insanlığını yitirmemiş devlet görevlilerine sesleniyorum; bu yanlıştan bir an önce dönmelisiniz" demişti. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İstanbul Vakfı, 27 Nisan'da kurban bağışı izni için başvurmuştu. Vakıf, topladığı kurban bağışlarıyla geçen yıl 132 bin 50 aileye et ve kavurma dağıtmıştı.

"EVET, BEN DÜNYANIN EN KÖTÜ ADAMIYIM"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, bir program çıkışında Ekrem İmamoğlu'nun sözlerinin sorulması üzerine, bunun siyasi olduğunu ifade ederek, "Evet, ben dünyanın en kötü adamıyım" sözleriyle tepki gösterdi.

GERİ ADIM ATILDI

Konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Yapılan açıklamada, İstanbul Vakfı'nın Kurban Bayramı yardımı toplama talebine izin verildiği duyuruldu. Açıklamada, "Merkezi İstanbul ilinde faaliyet gösteren İstanbul Vakfı'nın Kurban Bayramı Yardım Toplama Kampanyası kapsamındaki izin talebi İstanbul Valiliğince tarafımıza iletişmiş olup, yapılan değerlendirmeler neticesinde uygunluk derecesinde söz konusu vakfın talebine izin verilmişti" ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Tartışma büyüyor! Süleyman Soylu'dan İmamoğlu'na olay yanıt