SİYASET
Giriş Tarihi : 10-05-2021 11:24   Güncelleme : 10-05-2021 11:24

Tayyip Bey şunu bilsin ki derin devlet diye bir şey yok.

Eski İçişleri Bakanı Tantan'dan çok tartışılacak mafya açıklamalarıEski İçişleri Bakanı Saadettin Tantan, HalkTV’de Gökmen Karadağ’ın sunduğu 'Açıkça' programında tartışma oluşturacak açıklamalarda bulundu. Kaynak: Eski İçişleri Bakanı Tantan'dan çok tartışılacak mafya açıklamaları

Tayyip Bey şunu bilsin ki derin devlet diye bir şey yok.

Tantan, suç örgütü lideri  Sedat Peker’in gündemdeki son açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi.

Tantan, Erdoğan’ın etrafındaki bir yapıyı işaret ederek, bu yapının Erdoğan’a sağlıklı bilgi aktarmasını engellediğini dile getirdi.

"DERİN DEVLET DİYE BİR ŞEY YOK"

Erdoğan’ın uyuşturucu ve özelikle kokain ile ilgili dosyaların üzerine gitmesi gerektiğini dile getiren Tantan, “Özellikle bu kokain ile ilgili dosyaların araştırılması gerekiyor. 

Halkı tehdit eden o mafyamsı tipler var ya onlar çok basit şeyler iki dakikada tasfiye edilebilir" dedi.

Tantan devamında da “Tayyip Bey şunu bilsin ki derin devlet diye bir şey yok. Polisin, MİT’in, savcılıkların içerisinde namuslu vatanperver insanlar var. 

Onları süratle hizmete sokarsa bütün bu toplumu rahatsız eden, ülkeyi uluslararası alanda itibarsızlaştıran sistemi çökertebilir, yapabilir bunları. Ama yapması için de süratli bir şekilde güvenlik mimarlığı inşa edecek” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Kaynak: Eski İçişleri Bakanı Tantan'dan çok tartışılacak mafya açıklamaları Günboyu