SİYASET
Giriş Tarihi : 19-05-2022 18:43   Güncelleme : 20-05-2022 13:34

TBMM'NİN SİYASİ FİGÜRÜ MİLLETVEKİLİ

TBMM'NİN SİYASİ FİGÜRÜ   MİLLETVEKİLİ

 

ERDEM NOYAN.

Böyle Milletvekilleri de var. Sevgili okuyucular bu günkü köşemde sizlere gerçekten büyük onur duyacağınız ve helal olsun Parlamentomuzda böyle Milletvekilleri de varmış diyeceğiniz bir ismi tanıtacağım. Özlemini çektiğimiz bir Siyasetçi. Adı Selahattin Minsolmaz. AK Parti Kırklareli Milletvekili.

Gerçek den kendisini tanımaktan onur duydum, İlkeli, bilgili, siyaseti içine sindirmiş, Babadan Siyasi İlkeleri kapmış, Spordan gelen çok yönlü bir Milletvekili. Mühendis kökenli, bir süre yerel yönetimlerde de görev almış, bir Siyasetçi.

Sevgili okuyucular,35 yıllık meslek hayatımda zaman zaman böyle Siyasetçilere Parlamentoda  rastlamışımdır, ama inanın özellikle böyle Ülkesine aşık her şeyi açık ve net konuşan bir Milletvekiline az rastlanır. Böyle bir Milletvekilini karşımızda bulunca her konuyu sormadan da edemiyoruz.

 

RRRSFDVSDDD

 

İş de böyle bir Milletvekilini önceki gün TBMM’ deki odasında ziyarete gittim, bana kendisini tanıtan Gazeteci dostum Muhammet Oluklu ile beraber. İnanın karşımda sanki bir Erkek Manken vardı, çok şık giyimli, son derece nezaket sahibi, kibar. Belli ki iyi eğitim görmüş ve iyi yetişmiş bir siyasetçi daha doğrusu özlemini çektiğimiz bir Siyasi figür.

Kendisi ile iki saate yakın sohbet ettik, inanın, Siyasetten, Ekonomiye, Eğitimden, Sağlık Konularına hele Dünya meselelerinde ki hakimiyetine bayıldık. Şimdi düşünmeden edemiyorum madem Parlamentomuz da böyle Siyasetçiler varda neden Liderler bu kadar dolu Milletvekillerini öne çıkarmazlar. Neden önlerini açmazlar. Tam özlemi çekilen bir Siyasi Figür.

Sevgili okuyucular inanın bunu hep merak etmişimdir, geçmiş siyasetlere baktığınız zaman Rahmetli Demirel, Özal, Ecevit, Erbakan’da yerlerine hiç veliaht yetiştirmemişler, aksine birisi biraz sivrilse hemen tırpanlar ve yok ederlerdi. Şimdiki Siyasette ise oda son dönemde CHP’de bu ilkeli duruşu biraz görebiliyoruz, mesela CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu hiç de kibirli davranmamış Siyasetimize iki figürü kazandırmıştır, birisi İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, ötekisi ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaştır. Kılıçdaroğlu’ na hakkını verelim burada hiçte yok edici davranmamıştır.

Sözüm burada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, gerçekten AK Parti sıralarında bu kadar birikimli ve Siyaseti hizmet etmek için yapmaya çalışan dop dolu eğitimli Milletvekillerini vitrinde görmeyi bu Millet hak ediyor gibi geliyor bana.

Sevgili okuyucular bakın şimdi size bu bahsettiğim Milletvekilinin, son zamanlarda açıklanmasından bile çekinilen konu hakkındaki cesaret verici düşüncesini aktarmak istiyorum. Bilindiği gibi özellikle Halk ve Muhalefet Partileri arasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan için,‘’çeşitli krizler ortaya çıkartarak, ya seçimleri ertelerse ‘’şeklinde ki dedikoduya AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz bakın bütün açık kalplilikle nasıl cevap verdi ve noktayı koydu: ‘’Türkiye’de o bahsedilen dedi kodular artık mümkün değil, Türkiye Demokrasiyi içine sindirmiş dir kimsenin korkusu olmasın, seçimlerle ilgili bir korku yok, önümüzdeki süreç bahar olacaktır. ‘’

İş de böyle sevgili okuyucular ben size böyle bir Siyaset insanını tarafsız bir gözle tanıtmaya çalışdım, madem liderler bu kadar başarılı Siyasetçileri bulup halkın huzuruna çıkarmıyor, bari biz gazeteciler bu görevi üstlenelim dedim ve böyle bir siyasetçiyi sizin taktirlerinize sunmak istedim.

AK Parti Milletvekili kalplere su serpti. Bu güne kadar Muhalefet tarafından çokça seslendirilen, ‘’Cumhurbaşkanı çeşitli krizler çıkartır ya seçimi ertelerse ‘’ şeklindeki dedikodulara son noktayı koydu. AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz bu dedikodular karşısında, ‘’ Türkiye’de o bahsedilen artık mümkün değil, Türkiye Demokrasiyi içine sindirmiş dir ‘’ dedi.

AdminAdmin