GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-09-2021 10:39   Güncelleme : 15-09-2021 11:17

Tepki çeken gösteriye Ömer Çelik'ten eleştiri

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Balıkesir'in Edremit ilçesinde çarşaflı bir kadının temsili olarak zincire vurulması görüntülerine ilişkin eleştirilerde bulundu.

Tepki çeken gösteriye Ömer Çelik'ten eleştiri

Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik çarşaflı bir kadının zincire vurulma görüntüleri için, " Tam bir zekasızlık örneği" dedi.'BÖYLE BİR ŞEY OLABİLİR Mİ?'

Ömer Çelik, Balıkesir'in Edremit ilçesinde çarşaflı bir kadının temsili olarak zincire vurulması görüntülerine ilişkin, "Cumhuriyet'in özel bir günün kutlandığı bir gün aslında kadını onurlandıran bir gün de olması lazım. Cumhuriyeti kutlamayı kadınların bir kısmı kıyafet olarak aşağılamayı hedef alan varsa Cumhuriyeti de anlamamış demektir. Kurtuluş döneminde o kıyafetle kadınlar anneler cepheye mermi taşıyordu. Çocuklarını sarmadığı bezlerle mermileri sarıyorlardı, ıslanmasın diye. Bu kadar vahşi bir şey olabilir mi? Bu kadar utanç verici bir şey olabilir mi? Tam bir zekasızlık örneği. Ne Cumhuriyetten ne tarihten nasibini almış ne kadın haklarından nasibini almış. Bir iş yaparken dikkat edeceksiniz. Kılık kıyafeti ne olursa bizi ilgilendirmez. Yaşam tarzı bizi ilgilendirmez. Kadınlardan sadece birine saygısızlık anlamı taşıyorsa hepimizin elinin tersiyle bunu itmesi lazım" ifadelerini kullandı.

 

ETİKETLER:

Ömer Çelik