GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2021 00:05   Güncelleme : 05-07-2021 00:33

Tosuncuk teslim olma nedenini açıkladı

"Tosuncuk" lakaplı Mehmet Aydın ilk ifadesinde "Ailemle sorun yaşadığım için teslim oldum" dedi.

Tosuncuk teslim olma nedenini açıkladı

Dün akşam saatlerinde Brezilya'dan İstanbul'a getirilen "Tosuncuk" lakaplı Mehmet Aydın'ın İstanbul Emniyeti'ndeki ilk ifadesi ortaya çıktı. Neden teslim olmaya karar verdiği merak edilen Aydın'ın "Ailemle sorun yaşadığım için teslim oldum" dediği öğrenildi.


Çiftlik Bank üzerinden 77 bin kişiden 500 milyon lira vurgun yaparak yurt dışına kaçan "Tosuncuk" lakaplı Mehmet Aydın, teslim olacağına yönelik açıklamasının ardından dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen operasyonla Türkiye'ye getirildi. Aydın'ın, Bursa'da bir bodrum katta başlayan Çiftlik Bank macerası, 3 yıllık firarın ardından dün sona erdi.

NİÇİN TESLİM OLDUĞU MERAK KONUSUYDU

Öte yandan en çok merak edilen sorulardan biri, bu kadar zaman sonra Aydın'ın niçin teslim olduğuydu. TRT Haber'e göre, Aydın ilk ifadesinde çok zorlandığını, ailesiyle sorun yaşadığını, ayrılık noktasına geldiğini, yurt dışında çevresinde de zorluklar çıkarıldığını söyledi.

BREZİLYA'DAN LİSTEYLE GELDİ

Mehmet Aydın ayrıca tüm borçlarını ödeyeceğini belirterek, borcu kadar alacakları da olduğunu da söyledi. Brezilya'dan gelirken yanında şirketiyle ilgili belgelerin dışında alacaklıların bulunduğu bir liste de getirdiği öğrenildi.

 

ETİKETLER:

Tosuncuk , Mehmet Aydın , Çiftlik Bank ,