GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-08-2020 11:58   Güncelleme : 14-08-2020 11:27

TRT'de skandal görüntüler: Türk Bayrağı'nı böyle yaktılar!

TRT'de skandal görüntüler: Türk Bayrağı'nı böyle yaktılar!Anafartalar Zaferi'nin 105. yılı için TRT Müzik'te video yayınlandı. Yayınlanan video Türk Bayrağı'nın yakılması büyük tepki çekerken, diğer ülkelerin bayraklarının alevden etkilenmemesi dikkat çekti. Kaynak: TRT'de skandal görüntüler: Türk Bayrağı'nı böyle yaktılar!

TRT'de skandal görüntüler: Türk Bayrağı'nı böyle yaktılar!

Çanakkale Tarih Alan Başkanlığı tarafından, Anafartalar Zaferi'nin 105. yılında kutlama etkinliği hazırlandı. Etkinlik Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 100. yılını da kapsayan şekilde düzenlendi.

Zafer konseri ve video mapping gösterisi de yer alan etkinlik dün saat 21:20'den itibaren TRT Müzik kanalında canlı olarak yayınlandı.

Etkinlikte, Atatürk'ün savaştaki başarısı anlatıldı.

Üst düzey yöneticilerden bomba mesajlar... CHP, İnce'nin bu videosunu açıklayacakÜst düzey yöneticilerden bomba mesajlar... CHP, İnce'nin bu videosunu açıklayacak

TÜRK BAYRAĞI'NI BÖYLE YAKTILAR 

Sözcü'den Gökmen Ulu'nun haberine göre, şarkılardan önce ekrana gelen görsel şovlar eşliğindeki anlatımda ise tepki çeken bir görüntü göze takıldı. Programın 10. dakikasında ekrana Çanakkale'nin dışına taşılarak Anadolu haritası ekrana verildi. Haritanın içine Türk Bayrağı yerleştirildi. Bu dakikadan itibaren Türk Bayrağı yanmaya başladı.

Alevler bayraklı Anadolu'yu yutana kadar devam ederken haritanın etrafına yerleştirilen İngiltere, Yunanistan, İtalya, Fransa ve Ermenistan bayraklarının alevlerden etkilenmediği görüldü.

Birçok izleyici bu tabloyu şaşkınlık ve tepkiyle karşıladı. Sosyal medyada kimi kullanıcılar, “Bunu bir başka ülke yapsa nota verme sebebidir” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Mehmet Cengiz Ahmet Hakan'a konuştu: Mehmet Cengiz Ahmet Hakan'a konuştu: "Benim Muharrem İnce ile tek temasım..."

Kaynak: TRT'de skandal görüntüler: Türk Bayrağı'nı böyle yaktılar!