SAĞLIK
Giriş Tarihi : 02-12-2020 18:44   Güncelleme : 02-12-2020 18:49

Türeci'den aşı açıklaması!

BioNTech'in üst düzey yöneticisi Dr. Özlem Türeci'den aşı açıklaması!Korona virüs aşısını geliştiren Türk çiftten BioNTech'in üst düzey yöneticisi Dr. Özlem Türeci yeni açıklamalarda bulundu. Türeci yaptığı açıklamada, aşıların dağıtım sürecine başlandığını duyurdu. Kaynak: BioNTech'in üst düzey yöneticisi Dr. Özlem Türeci'den aşı açıklaması!

Türeci'den aşı açıklaması!

Korona virüs salgınına karşı büyük bir umut olan Pfizer ve BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşısı ile ilgili flaş açıklamalar geldi. Açıklamayı şirketin üst düzey yöneticilerinden olan ve CMO yani Sağlık Bölümü Başkanı olan Dr. Özlem Türeci yaptı. Profesör Uğur Şahin ile birlikte şirketi yöneten Özlem Türeci, “Koronavirüs aşısının dağıtım sürecine başladık. Birleşik Krallık’ta önümüzdeki günlerde aşının dağıtılmasını bekliyoruz” dedi.

'ŞARTLI PAZARLAMA İÇİN BAŞVURU'

Reuters haber ajansının son dakika gelişmesi olarak servis ettiği açıklamalarda Türeci, “Birleşik Krallık’ın onayıyla şartlı pazarlama izni almak için başvurduk. ABD’nin Gıda ve İlaç Dairesi’nden ve İngiliz İlaç Ajansı’ndan kararların Aralık ayının ortasında çıkmasını bekliyoruz” ifadesini kullandı.

'10'DAN FAZLA ÜLKEYLE ANLAŞMA'

BioNTech’in CFO’su Sean Marett, “10’dan fazla ülkeyle anlaşma yaptık, birçok ülkeyle de görüşmelerimiz devam ediyor. Kanada, Singapur, AB, Japonya, ABD, Birleşik Krallık’la anlaşma yaptık” dedi.

 

Kaynak: BioNTech'in üst düzey yöneticisi Dr. Özlem Türeci'den aşı açıklaması!