GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-11-2021 20:15   Güncelleme : 18-11-2021 09:30

Ülkemizde Böyle Güzel Bir Vakıf da var..

Ankara’nın göbeğinde otizmli çocuklar için kurulmuş bir vakıf var ki ziyaret edenlere verdiği özel eğitimlerle parmak ısırtıyor. Başında Cumhuriyet Savcısı Aydın Çağan’ın olduğu Vakıf özel ilgi ve eğitim isteyen çocuklarımıza adeta yeni bir hayat sunuyor.

Ülkemizde Böyle  Güzel Bir Vakıf da var..

 

Erdem NOYAN'ın(Özel Haberi)

VAKIFLARA  ROL MODEL OLACAK ÇALIŞMA

Ankara’nın göbeğinde, otizmli çocuklara, umut veren ve gelecek sağlayan özel bir vakıf kurulmuş. 2010 yılında hayır sever vatandaşların bir araya gelerek kurdukları kısa adı ‘’ Otizm Vakfı ‘’ olan, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi, Devletimizin bile sağlamakta zorlandığı bu özel çocuklara, vakıf geniş imkanlar sağlayarak, ülkemizde olduğu kadar dünyaya da örnek olacak hizmetler veriyor.

Vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığını Ankara’nın tanınmış saygın Savcılarından Aydın Çayan yapıyor. Uzun yıllar Ankara’da Gazetecilik yapmama rağmen başkentin göbeğinde böyle çağı yakalamış bir vakfın oluşumunu daha yeni öğrendim.

Otizm Vakfı, Ankara’nın İncek semtinde sekiz dönüm arazi üzerine kurulmuş modern tesislerden oluşuyor. Vakfın arazisi ve üzerinde bulunan tüm tesis binaları Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanmış. Özel ilgi ve eğitim isteyen Otizmli çocuklarımız için birde kapalı havuzları bulunuyor.

Otizmli çocuklar için kurulan bu özel Vakıf gerçekten, modern yerleşkesi ile olduğu kadar bu özel ilgi isteyen çocuklarımıza da verdikleri eğitimlerle de dikkatleri üzerine topluyor. Vakıf başkanı Cumhuriyet savcısı Aydın Çayan başkanlığında oluşturulan özel eğitimli kadrolar ile otizmli çocuklarımıza adeta yeni bir hayat sunuluyor. 

KATKI İÇİN TİCARET YAPILIYOR        

Vakıf, çalışmalarında Otizmli çocuklarında katkıları ile tamamen doğal, katkısız çikolata ve cips üreterek vakfa gelir sağlamaya çalışıyor. Vakfa katkı amaçlı üretilen çikolata Vakfın özel irtibat numaraları aracılığı ile de online satışlar da yapılabiliyor.
Devletten doğrudan herhangi bir maddi destek almadan tamamen hayırseverlerin destekleri ve kurdukları ticari şirket aracılığı ile yaptıkları satıştan ayakta durmaya çalışan ‘’ otizm vakfı ‘’ gerçekten birçok vakfa örnek olacak hizmetler de veriyor.

Vakıf yönetimi özel ilgi isteyen bu çocuklarımız için konusunda uzman öğretmeler aracılığı ile eğitim veriyor, her çocuğa bir öğretmen verilen eğitim sırasında bu özel ilgi isteyen çocuklara modern çağın getirdiği bütün eğitim araçları aracılığı ile eğitim veriliyor.

Özel eğitim ve disiplin isteyen çocuklarımız, vakıf tarafından sağlanan tüm modern teknik ve eğitim imkânları kullandırılarak kısa sürede başarı örnekleri veriyor. Zeki oldukları kadarda hassas olan otizmli çocuklarımız, aldıkları  bu eğitimler sayesinde hayata daha kısa sürede adapte olabiliyorlar.

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal Vakıf çalışmaları hakkında bilgi alırken..

SİYASİLERDEN DESTEK   

CHP Ankara Milletvekili ve kendisi de bir tıp Doktoru olan Servet Ünsal, Vakfı ziyaret ederek onların sorunları ile ilgilendi ve Vakfın bu özel çocuklara sağladığı imkânlar karşısında hayretlerini dile getirdi ve burada gördüklerini meclis kürsüsüne taşımaya karar verdi.

Bu tür hayırsever vakıflara her türlü desteği vereceğini söyleyen CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsan, otizmli çocukların eğitimine katkı sağlamak üzere, vakıf şirketi tarafından üretilen özel çikolatalar ve cips üretimi hakkında bilgi aldı ve hayranlığını da dile getirmekten kaçınmadı.

AdminAdmin