DÜNYA
Giriş Tarihi : 10-05-2020 18:30   Güncelleme : 11-05-2020 21:53

Ünver Sel: “Zafer Günü’nün 75. Yılını Coşkuyla Selamlıyorum!”

Kırım Kalkınma Vakfı ve Uluslararası Kırım Dostları Derneği Başkanı Ünver Sel Rusya'nın Zafer Günü'nün 75.Yılını kutladı

Ünver Sel: “Zafer Günü’nün 75. Yılını Coşkuyla Selamlıyorum!”

 

 

Kırım Kalkınma Vakfı ve Uluslararası Kırım Dostları Derneği Başkanı Ünver Sel Rusya'nın Zafer Günü'nün 75.Yılını kutladı.ünver Sel Yaptığı basın açıklamasında"

Son büyük savaşta milyonlarca yurttaşını kaybeden Rusya ve Rusya halklarının faşizme karşı büyük mücadelesi dünyayı özgürlüğüne kavuşturmuştur. Reichstag burçlarına özgürlük bayrağını diken askeri hiçbir zaman unutmadık ve unutmayacağız.

İkinci Dünya Savaşı, tüm dünya halkları ve özellikle de Avrasya’daki milletler açısından, acı dolu derslerle doludur. Savaşın ve işgalin en karanlık günlerini yaşayan Sovyetler Birliği yurttaşlarının insanüstü mücadelesi zaferi getirmiştir. Bu mücadelede Slavlarla Müslümanlar, Ruslarla Kırım Tatarları, Yahudilerle Ortodokslar ve tüm Müslümanlar birlikte savaşmış ve faşizmi yenmişlerdir.

Zaferin mimarı bütün Sovyet halklarıdır. Yokluklar içinde savaşmış ve ‘Faşizmi ezmişlerdir’.

Büyük vatan savunmasından 75 yıl sonra, hala batıdan gelen faşist saldırılarla karşı karşıya olan Avrasya halkları için çözüm, birlik ve beraberlik içinde yaşama arzusudur.

Bunu başarmak için birlikte çalışma ve yeniden zafere ulaşma arzumuzu tüm dünyaya yeniden ilan ediyoruz. Faşizmin bugün hala başarılı olacağına inananlar, 75 yıl önce NAZİ ordularının neferi olarak kendi halklarına kurşun sıkan hainlerdir. Geçmişte nasıl hezimete uğramışlarsa bugün de akıbetleri aynıdır.

75 yıl önce, faşizme karşı büyük zaferin yaratıcısı olan halkları ve onların kahraman evlatlarını saygıyla selamlıyorum.

Unutulmasın ki; birlik, bugün de kardeşliğin gücünde, halkların siperindedir.

Emek ve kahramanlık yolunda bize ilham veren tüm yoldaşlarımıza selam olsun"

 

 

Kaynak:AjansKirim