GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-04-2022 17:34   Güncelleme : 28-04-2022 17:48

Yabancı Büyükelçi eşlerinden otizmli çocuklara anlamlı ziyaret.

Türk Büyükelçi eşlerinin esirgediği ilgiyi, yabancı ülke Büyükelçi eşleri gösterdi. Dokuz yabancı ülkenin Türkiye’de görev yapan Büyükelçi eşleri otizmli çocukları ziyaret ederek onlara moral verdiler.

Yabancı Büyükelçi eşlerinden otizmli çocuklara anlamlı ziyaret.

ERDEM NOYAN, ANKARA

Yabancı Ülkelerin Türkiye’ de görevli Büyükelçi eşlerinden Otizmli çocuklarımıza büyük jest geldi. Başta Avrupa Birliği olmak üzere dokuz ülkenin Türkiye’de görevli Büyükelçi eşleri otizmli çocukları ziyaret ederek onlara büyük moral verdiler.

Türk Büyükelçi eşlerinin esirgediği bu ilgiyi yabancı ülke Büyükelçilerinin eşlerinden gören otizmli çocuklara bu ziyaret büyük moral oldu. Otizmli çocuklarla yakından ilgilenen Büyükelçi eşleri aynı zamanda son derece modern hazırlanan vakıf tesisleri karşısında hayranlıklarını da gizleyemediler.

Başta Avrupa Birliği olmak üzere, Danimarka, Dominik Cumhuriyeti, Guatemala, Banderas, Belarus, Sri Lanka, Paraguay, Meksika gibi ülkelerin Türkiye de görevli Büyükelçi eşleri merkezi Ankara’da bulunan “OTİZM” vakfını ziyaret ederek, Vakıf Başkanı aynı zamanda Cumhuriyet Savcısı olan Aydın Çayandan Otizmli çocuklarla ilgili bilgi aldılar.

Son derece modern hazırlanmış, gelişmiş teknolojilerle donatılmış Otizm Vakfı tesislerini gezen yabancı ülke Büyükelçi eşleri bu tesislerde otizmli çocuklara gösterilen ilgiden son derece memnun kaldıklarını belirttiler.

Vakıf Başkanı Aydın Çayan tarafından tesis girişinde karşılanan Büyükelçi eşleri otizmli çocukların günlük eğitimlerini bir süre izleyerek çocukların başarılı çalışmalarını da yakından takip ettiler. Elçi eşleri, burada gelir getirmek üzere vakıf tarafından üretilen ürünlerden de almayı ihmal etmediler.

Büyükelçi eşleri bu ziyaret sırasında Vakıf Başkanı Aydın Çayan’dan vakıfla ilgili bilgileri alırken sosyal sorumluluk ve farkındalık yaratmak amacıyla destek vereceklerini, bu amaçla da ortak bir proje geliştirilebileceğini belirttiler. Dokuz yabancı yabancı ülkenin Büyükelçi eşleri, bu ziyaret sırasında otizmli çocuklara verilen eğitim ve onlara gösterilen ilgiden son derece memnun kaldıklarını ifade ettiler.

Otizm Vakfı tesislerinde bulunan son derece modern hazırlanmış eğitim odaları, spor salonları, beceri alanlarını da gezen elçi eşleri, modern teknoloji ile donatılmış ve benzeri ancak Avrupa’da bulunan bu tesislere sahip oldukları için Vakıf Başkanı Aydın Çayan’a tebriklerini ilettiler.

 

AdminAdmin