GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-07-2021 16:12   Güncelleme : 30-07-2021 16:16

Yangın çıkaran çocukların ifadesinde dikkat çeken detay! "Kola şişesine su doldurup..."Muğla Marmaris'te 1 kişinin hayatını kaybettiği

Muğla Marmaris'te 1 kişinin hayatını kaybettiği orman yangınını söndürme çalışmaları devam ediyor. Yangını çıkardığı iddiasıyla 10 yaşlarında 2 çocuğun pedagog eşliğinde ifadeleri alındı. Çocukların, 'Kitap yakıyorduk, alev çoğaldı. Kola şişesine su doldurup söndürmek istedik. Sönmedi. Biz de kaçtık' dediği öğrenildi.

Yangın çıkaran çocukların ifadesinde dikkat çeken detay!

İçmeler kara yolu Armutalan Mahallesi Siteler mevkisinin üst kısımlarındaki kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alanda, dün saat 13.00 sıralarında yangın çıktı. Alevler, kuru otlar ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Yerleşim yeri ve otellere 100 metre uzaklıktaki yangın bölgesine, ilk etapta 1 helikopter, 7 arazöz ve su tankerleri ile çok sayıda orman işçisi sevk edildi.

Alevlerin başladığı noktaya yakın yerde evleri bulunanlar, yangını komşu çocuklarının çıkardığını öne sürdü. Bunun üzerine Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ekipleri, 10 yaşlarında 2 çocuğun pedagog eşliğinde ifadelerini aldı. Çocukların, “Kitap yakıyorduk. Bir anda alev çoğaldı. Kola şişesine su doldurup söndürmek istedik. Sönmedi. Biz de kaçtık” dediği öğrenildi.

Kaynak: Yangın çıkaran çocukların ifadesinde dikkat çeken detay! "Kola şişesine su doldurup..."Günboyu