GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-04-2022 21:53   Güncelleme : 18-04-2022 22:11

YASAKLAR ARASINA GİRDİ..

Tehlikeli kullanma nedeniyle scooter kullanımlarına dair olarak yasaklanma beraberinde getirdi. Adana'da, azami hız sınırı saatte 50 kilometrenin üzerinde olan bazı cadde, bulvar ve ana arterlerde elektrikli bisiklet ve elektrikli scooter kullanımı yasakladı.

YASAKLAR ARASINA GİRDİ..

 

 

Adana Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, elektrikli bisiklet ve elektrikli scooter kullananların sürücü belgesi almalarının zorunlu olmamakla beraber, bisiklet kullananların 11, elektrikli bisiklet ve elektrikli scooter kullananların 15 yaşını bitirmiş olmaları, bedensel ve ruhsal bakımdan sağlıklı bulunmalarının zorunlu olduğu belirtildi.

50 KM HIZIN ÜZERİNDE OLAN YOLLARDA KULLANIMI YASAK

Türkiyede bir çok illerde yüzbinlerce  scooterin otoyol, şehirlerarası karayolları ve azami hız sınırı saatte 50 kilometrenin üzerinde olan karayollarında kullanılmasının yasak olduğu hatırlatıldı.

HANGİ CADDE, BULVAR VE ARTERLERDE YASAKLANDI

Son dakika haberine göre Adana geneli scoter, motosiklet ve bisiklet sürücüleri için hız sınırı üstünde olan cadde, bulvar ve ana arterler şöyle:

"Alparslan Türkeş Bulvarı (60 km), Turgut Özal Bulvarı (60 km), Dr. Sadık Ahmet Bulvarı (70 km), Öğretmenler Bulvarı (70 km), D-400 Turhan Cemal Beriker Bulvarı (70 km), Mustafa Kemal Paşa Bulvarı (60 km), Süleyman Demirel Bulvarı (60 km), Fuzuli Caddesi (60 km), Sezai Karakoç Bulvarı (60 km), Ege Bagatur Bulvarı (60 km), Karataş Yolu (60 km), Yeşil Bulvar (60 km), Türkmenbaşı Bulvarı (70 km), Ali Bozdoğanoğlu Bulvarı (70 km), Mavi Bulvar (60 km), Aliya İzzet Begoviç Bulvarı (60 km).

DİĞER CADDELERDE KULLANILABİLİR

Belirtilen noktalar dışında kalan cadde, bulvar ve ana arterlerin söz konusu araçlarının kullanımına uygun olduğu vurgulandı.

 

ETİKETLER:

Adana

AdminAdmin