GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-01-2022 08:13   Güncelleme : 01-01-2022 08:20

Yazarımız Erdem Noyan geride bıraktığımız 2021 in’ acı ve tatlı olaylarını inceledi ve yazdı.

Acılarla tatlılarla dolu bir yılı geride bıraktık. Bizi yöneten iktidarın karnesinde iş de böyle yazacak. ‘’2021 acı ve tatlı olaylarla dolu bir yıl oldu. ‘’

Yazarımız Erdem Noyan geride bıraktığımız 2021 in’ acı ve tatlı olaylarını inceledi ve yazdı.

 

Acılarla tatlılarla dolu bir yılı daha geride bıraktık, şöyle hafızalarımızı biraz yoklarsak insanlarımız için bu yıl, tabiat afetleri, Depremler, ölümler ve yangınlarla dolu geçti. Buna birde siyasi ve Ekonomik gelişmeleri eklersek gerçek den hafızalarımızdan silinmeyecek bir yılı geride bıraktık.

2021’i dün kapattık, bugün ise umuyorum ki yeni ışıkların, ama her alanda insanlarımız için güneşin doğduğu bir yıl olur. Toplumumuzun gerçek den buna çok ihtiyacı var, nasıl olmasın küçücük bir yıla bu ülke neler sığdırmadı ki.

Sevgili okuyucular unutkan bir milletiz, bu gün olanı, daha üzerinden 24 saat geçmeden unutan bir milletiz, bakın bir kere, daha geçen hafta ülkemizde dövizler jet hızıyla yukarılara çıkarken birden bire basit bir müdahale ile Cumhurbaşkanımızın iki dudağının arasından çıkan bir kelime ile nasıl tepe taklak düşüverdi, şimdi kısa sürede buda akıllardan çıktı gitti unutuverdik, bugün başka konuları konuşur olduk.

İş de sevgili okuyucular, bugünkü yazımda biraz unuttuğumuz bu konuları gündeme getirmek ve son bir yılda acılarıyla tatlılarıyla nasıl yaşadık ve üzerimizde nasıl bir silindir geçti onlardan bahsetmek istiyorum.

Sene 2021 asla akıllarımızdan çıkmayacak bir yıl oldu. Bizi yönetenlerin iyi yaptıkları ama kötü olanlarında yaşandığı bir yıl oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sevelim sevmeyelim bizim Cumhurbaşkanımız, makamının başımızın üzerinde yeri var, bu Hükümette bizim Hükümetimiz onunda başımızın üzerinde yeri var ama madem şu an bizi bu güç yönetiyor, o zaman acı tatlı başımızdan geçen olayları bir kez daha hatırlamamızda yarar var.

Evet sevgili okuyucularım, 2021’de başımızdan geçen felaketleri, olumlu, olumsuz olayları hatırlayalım bu felaketler hep 2021 yılı içinde başımıza geldi ve geçti. Önce, İzmir’de meydana gelen depremlerle sarsıldık, ardından yurdumuzun hemen hemen yarısında meydana gelen yangınlarla yıkıldık, buda yetmedi üstüne üslük birde kara Denizdeki sel felaketleri ile boğuştuk.

Bütün bu acı olayları yaşarken, yıl içinde güzel şeylerde oldu, yiğidi öldür ama hakkı ver diye muhteşem bir Ata sözümüz var. Şöyle biraz geriye dönüp baktığımız zaman yıl içinde enerjide arka arkaya müjdeler geldi. Silah sanayiinde çok başarılı bir yıl geçirdik, göğsümüzü kabartan SİHALAR ve İHALAR dünyada ses getirdi ve Dünya’nın kıskançlıkla baktığı bir başarımız oldu.  Ülkemizin içinde ve dışında, sınır ötesinde askeri başarılarla dolu bir yıl geçirdik PKK gibi terör örgütlerine aman verilmedi, ülkemizin bu konuda geçtiğimiz yıllara oranla huzur ve güven içinde yaşadığı bir yıl oldu.

2021, bir baştan bir başa Oto yollarla donatılan bir yıl oldu, gerçi bu yollar önceki Hükümetler zamanında başlatıldı ama bu Hükümet de başarı ile bu hizmetleri tamamladı. Ülke Köprüler ve Tünellerle kaplandı. Sporda da başarılı bir yıl geride kaldı, önce kadın voleybol takımlarımızın başarıları arka arkaya geldi. Futbol Milli takımımız Avrupa Şampiyonasında mücadele etme hakkı kazandı. Kovid-19 aşısı olan TÜRKOVAK, Türk tabipleri tarafından bulundu. Yıllardır beklenen asgari ücrette büyük artışlar yapıldı.

Gelelim birde 2021 yılı içinde başımıza gelen olumsuzluklara, önce Depremler, yangınlar ve sel felaketleri ile boğuştuk, bunlara ek olarak, İğneden İpliğe büyük zamlar geldi, Kira fiyatları ve konut fiyatlarında büyük artışlar oldu. Halkın alım gücü büyük ölçüde düştü, çarşı Pazar yangın yerine döndü. Ülkemiz yabancı sığınmacıları adeta istilasına uğradı. Bu olumsuzluklara irili ufaklı bazı olumsuzlukları da eklemek mümkün, ancak artık bütün bu sıraladığımız olumlu ve olumsuzlukları geride bırakarak yeni umutlara doğru yol almamız lazım.

Bu nedenle bu gün ilk adımımızı attığımız  yeni yılın, baş da siz okuyucularım olmak üzere bütün Ülke insanlarımıza çok daha aydınlık, huzurlu ve başarılarla dolu günler getirmesini diliyorum.