EĞİTİM
Giriş Tarihi : 19-07-2020 21:38   Güncelleme : 29-07-2020 07:41

Yazarımız Erdem Noyan,5 milyon öğrencinin sesine kulak verdi….

KYK borcunu ödemek de güçlük çeken yaklaşık 5 milyon öğrenci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’dan bir bayram müjdesi bekliyor.

Yazarımız Erdem Noyan,5 milyon öğrencinin sesine kulak verdi….

Yazarımız Erdem Noyan,5 milyon öğrencinin sesine kulak verdi….

KYK borcunu ödemek de güçlük çeken yaklaşık 5 milyon öğrenci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’dan bir bayram müjdesi bekliyor. Yeni mezun 280 bin öğrenci ve ailesi ise maaşlarına gelmeye başlayan haciz ve bloke işlemlerinden dolayı son derece sıkıntı içine girdi.

Yıllardır bir kangren haline gelen öğrenci bursları sorunu bu yıl zirve yaptı. Bu sorunun giderilmesi için 5 milyon KYK borçlusu öğrencinin eli kulağında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’dan gelecek bir bayram müjdesini bekliyor. Geçmiş yıllardan birikerek gelen ve bu yıl özellikle Korona virüsü yüzünden ya işsiz kalan ya da borçlarını ödeyemez durumuna düşen, sayıları yaklaşık 5 milyonu bulan KYK borçlusundan bu yıl mezun olan 280 bin öğrencinin ise maaşlarına ya haciz işlemleri başlatıldı ya da bloke kondu. Öğrenci aileleri ve henüz daha gençlik yıllarını yaşayamayan 5 milyon öğrenci KYK borçlarıyla boğuşurken bu aileler, ilgililerden kalıcı çözümler getirilmesini bekliyorlar. Devlet baba olmak işte tam burada başlıyor, ‘’sık sık milletimiz isterse orada iş bitmiştir’’  diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’dan bu kez devletine eğitim bursu borcu olan 5 milyon genç babalık yapmasını  bekliyor, inanın devletin bu alanda yapacağı ve atacağı her olumlu adım Ülkemizin refahı ve kalkınmasıyla ilgili, zira ya ailesinin dar gelirli olması ya da işsizlik yüzünden Devletten borç alarak okuyan bu pırıl pırıl  gençlerimiz, daha mezun oldukları 19 yaşlarında haciz işlemleriyle karşı karşıya kalarak geleceğini planlamaktan da uzak kalıyorlar, işte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  ERDOĞAN tam bu aşamada, gençliklerini yaşayamadan borç batağına batan  ve  geleceğimiz olan  gençlerimize kulak vermek zorundadır.

Avrupa’nın kalkınmış 10’ncu ekonomi seviyesine gelmiş bir ülkenin, daha hayatını kuramamış, iş kapılarını aşındıran ve işsiz aileye sahip bu gençler esasında fazla bir şey istemiyor istedikleri, sosyal devletin gereği olan okuma özgürlüğü ve kolaylığının gereği olarak öğrencilik döneminde burs olarak ödenen kredinin bir defaya mahsus affedilmesi, ya da hiç olmazsa bu borcun faizlerinin silinmesi. Buda kanımca yapılabilir gibi geliyor. Maliye ve Hazine Bakanı Berat ALBAYRAK’ın bundan bir süre önce yaptığı, ’’KYK borçları hakkında çalışma yapıyoruz ‘’ şeklindeki sözleri sayıları 5 milyonu bulan KYK borçlusu öğrencileri ve ailelerini büyük ümide soktu ve eli kulaklarında öğrenci ve aileleri bu konuda Cumhurbaşkanından gelecek bir sevindirici haberi beklemeye başladılar. Bu arada CHP Milletvekili Levent GÖK’te yaptığı bir açıklama ile sayıları 5 milyonu bulan KYK borçlusu öğrencilerin sorununa mutlaka el atılması gerektiğini ileri sürdü ve bu konuda Maliye Bakanı ALBAYRAK ve Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ın konuya el atmasını beklediklerini söyledi. Sözün kısası bu gençler bizim evlatlarımız ve geleceğimiz, hepsi pırıl pırıl gözlerinden ateş fışkırıyor. İş, aş bulup vatanlarına hizmet etmek için bekliyorlar, şimdi sıra siz Devlet Baba’da özellikle her konuşmasında benim Milletim ister biz yaparız diyen Cumhurbaşkanında hadi sayın Cumhurbaşkanı şu bayram öncesi KYK borçlusu 5 milyon Gencimizi ve ailelerini sevindirin ya affedin KYK borçlarını ya da hiç olmazsa bu borçların faizlerini silin, buda onlara sizden bir bayram müjdesi olsun....