SİYASET
Giriş Tarihi : 08-09-2020 15:33   Güncelleme : 10-09-2020 15:49

Yazarımız Gazeteci Erdem Noyan yazdı, ‘’ Haberimize olumlu yanıt geldi.Küs kardeşler barışıyor. ’’

Aydın AK Parti Milletvekili Mustafa Savaş’ın görüşme talebine, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan olumlu yanıt geldi ve 6 yıl sonun da bir ilk gerçekleşecek ve iki isim ilk kez bir araya gelecek. Böylece bu sütunlarda duyurduğum bir haber daha amacına ulaşmış olacak.

Yazarımız Gazeteci Erdem Noyan yazdı, ‘’  Haberimize  olumlu yanıt geldi.Küs kardeşler barışıyor. ’’

6 YIL ARADAN SONRA BARIŞIYORLAR

Aydın ,ülkemizin en önemli Tarih, Kültür ve Sanat  Merkezi. En verimli tarım toprakları da bu bölgede bulunuyor. Bu toprakların yetiştirdiği iki önemli isim biri iktidar partisinden Milletvekili Mustafa Savaş, öteki ise Ana Muhalefet Partisin 6 yıldır Büyükşehir belediye Başkanlığını yürüten Özlem Çerçioğlu. Bu iki isimde bölgesin de  çok sevilen isim. Çerçioğlu gençliğinden beri sevdalısı olduğu  Aydın yöresine yaptığı hizmetlerle ön plana çıkan bir siyasetçi, diğeri ise gene Aydın’ın yetiştirdiği ve yörenin insanı olarak çok sevilen bir isim. İktidar Partisinden, aynı zamanda TBMM KİT Komisyonu Başkanlığını yürüten Mustafa Savaş, bu iki isim tam 6 yıldır hiç görüşmeyen iki isim.

Sevgili okuyucularım bu sürenin sonunda sanki bir sihirli el değdi ve 6 yıldır görüşmeyen, karşı karşıya gelmek den kaçınan iki isim, Özlem Çerçioğlu ile  AK Parti Milletvekili  Mustafa Savaş meraklı bakışlar arasında bir araya  gelecek. Bu buluşma ise, ince ve zarif üsluba sahip Mustafa Savaş’ dan geldi. Esasen halkın kalbinde  büyük yeri olan, iyi aile terbiyesiyle büyümüş, siyasi nezaket ve protokol inceliklerini Milletvekilliği döneminden beri iyi bilen bir isim olan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı, Topuklu Efe’de, Mustafa Savaş’ dan gelen bu randevu talebine ,siyasi üslup içinde olumlu  cevap verdi ve  bu buluşma ilk fırsatta gerçekleşecek.
Topuklu efe bakın Mustafa Savaş’ın randevu talebine nasıl cevap verdi ‘’ ziyaret etmek isteyenin başımızın üstünde yeri var. Sadece Sayın savaş değil AK Partili Milletvekillerini de bekliyorum. Çok memnun olurum, hepsini bekliyorum.6 yıldır böyle bir talep olmadı, şimdi inşallah bekliyorum.

İş de sevgili okuyucularım, iki gün önce ilk kez bu sütunlarda  duyurduğumuz  iki önemli ismin buluşma haberi böylece gerçekleşecek ve inanın kazanan ne Çerçioğlu olacak ve nede Mustafa Savaş olacak, kazanan sadece Aydın halkı olacak, çünkü iki isminde artık beklediği hiçbir şey kalmamış, gelecekleri her türlü makamlara üstelik hak ederek gelmişler, bence tek ortak yerleri kalmış oda Aydın halkına hizmet, o nedenle bu buluşma çok önemli olabilir, zira biri iktidar Partisinin güçlü ismi, aynı zamanda TBMM KİT Komisyonu başkanı ve Aydın Milletvekili diğeri ise CHP’nin gözbebeği güçlü ismi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ikisini de bu siyasi olgunluğu gösterdikleri için kutluyorum, inşallah Aydın halkı için hayırlı olur.