SİYASET
Giriş Tarihi : 05-03-2022 08:54   Güncelleme : 05-03-2022 09:01

Yıllarca Domuz Eti Yemişiz..

Bu Vekilde olmasa bunlardan hiç haberimiz olmayacak. CHP’nin hafiye Milletvekili Ömer Fethi Gürer, sağlığımızla oynayanlarla ilgili çok ürkütücü bilgiler verdi, ‘’ Et ve Et ürünleri yerine yıllarca Domuz, At ve Eşek eti yemişiz.’’

Yıllarca  Domuz Eti Yemişiz..

ERDEN NOYAN (TBMM) YAZIYOR

  YILLARCA AT,EŞEK,DOMUZ ETİ YEMİŞİZ..

Meğer yıllarca, Et ve Et ürünlerinde Domuz, At ve Eşek eti yemişiz biz, bu iddia CHP’li vekilden geldi. CHP’nin hafiye Milletvekili olarak tanınan Ömer Fethi Gürer adeta iz sürerek, yediğimiz Et ve Et ürünlerine karıştırılan Domuz, At ve Eşek etini gözler önüne serdi.

Meclis’ de disiplinli çalışmasıyla tanınan ve Ülkemizi adım adım gezerek TBMM Kürsüsünden  vatandaşların sorunların en çok dile getiren Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer bu kez de halkın sağlığı ile oynayan firmaların peşine düştü.

Aynı zamanda Tarım ve Çiftçilerin sorunları ile de gece gündüz demeden ilgilenen CHP Milletvekili Gürer Meclis’inde en çok yol kat eden Milletvekili ününe de de sahip. Size şaka gibi gelebilir ama CHP Milletvekili son dönem Milletvekilliği sırasında ülkemizde 200 bin kilometreye yakın da yol kat etmiş durumda.

Sevgili okuyucular gerçekten aldığım bilgiler, bu Milletvekilinin özellikle Çiftçi, Tarım ve Köylü vatandaşların sorunlarıyla gece gündüz demeden ilgilendiği yolunda. Her gün bu kesimin sorunlarını Meclis gündemine getirerek ilgili Bakanlığı harekete geçirmeye çalışıyor. Bu yüzdende önceki gün görevden alınan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin korkulu rüyası haline gelmiş. Gün geçmiyor ki CHP Milletvekili ülke sorunlarıyla ilgili bir konuyu Meclis gündemine getirmesin, bu nedenle de kendisine Meclis çatısı altında hafiye lakabı takılmış.

CHP’nin sevilen ve Halkın sorunlarını dile getirmesiyle tanınan Milletvekili Ömer Fethi Gürer bu kez Tarım Bakanlığını harekete geçirerek ET ve Et ürünlerine Domuz, At ve Eşek eti karıştırarak halkın sağlığı ile oynayan kişi ve firmaları teşhir etti.

Halkın sağlığı ile ilgili korkunç bilgilere ulaşan CHP Milletvekili Gürer, ‘’371 firmaya 559 parti üründe hile yapıldığı gerekçesiyle Tarım Bakanlığınca işlem yapıldı ‘’ dedi.

EN ÇOK HİLEYİ DOMUZ, AT VE EŞEK ETLERİ İLE YAPILMIŞ.

Sevgili okuyucular CHP Milletvekilinin ulaştığı bu korkunç bilgilere göre, Ankara’da bir kasapta ısıl işlem görmüş dana eti diye satılan sucukta domuz eti saptandı. Niğde CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, korkunç sözlerini şöyle sürdürdü :

‘’  Aydın Buharkent’te et kıyma, pide iç malzemesi içinde domuz eti saptandı. Yine, denetimler de, farklı illerde At ve Eşek etinden yapılan kıyma, döner, sucuk gibi ürünlerin içinde dana eti yerine, Domuz, At ve Eşek eti saptandı, bilindiği gibi 2006 yılında Başbakanken Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Domuz etinin kasaplık hayvan eti kapsamına alınmış idi. Bu nedenle de Ülkemizde Domuz etinin satışı serbest bırakılmış idi.’’

CHP Niğde Milletvekili Gürer, bu tür ahlaksızlıkları yapanlarla mücadeleyi mutlaka artırmak lazım geldiğini de sözlerine ekleyerek şu ürkütücü bilgileri verdi : ‘’ vatandaşlarımızın aldığı ürünün üzerinde etiketlere ‘’ uygun ürün ‘’ yazılmalı. Tarım Bakanlığı son dönemlerde yaptığı denetimlerde, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ, bal, takviye edici gıdalar ile çikolatalarında yer aldığı, 371 firmaya ait 559 parti ürün geçtiğimiz günlerde kamuoyuna teşhir edilmiş idi.’’ 

AdminAdmin