SİYASET
Giriş Tarihi : 05-10-2020 11:14   Güncelleme : 06-10-2020 17:33

Zeybek ve Usta Samsun Firmasına Sahip Çıktı

Zeybek ve Usta Samsun Firmasına Sahip Çıktı KÖYTÜR TBMM gündeminde! CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM'de yaptıkları açıklamada KÖYTÜR'e sahip çıkılması gerektiğini açıkladı. Anasayfa SİYASET Zeybek ve Usta Samsun Firmasına Sahip Çıktı

Zeybek ve Usta Samsun Firmasına Sahip Çıktı

KÖYTÜR TBMM gündeminde! CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM'de yaptıkları açıklamada KÖYTÜR'e sahip çıkılması gerektiğini açıkladı.

 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, KÖYTÜR ile ilgili meclis genel kurulunda bir konuşma yaparken, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta'da KÖYTÜR ile ilgili yapılan olumsuz dedikoduların önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı.

 KEMAL ZEYBEK MECLİSTE KÖYTÜR'Ü GÜNDEME GETİRDİ

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, TBMM Genel Kurulunda KÖYTÜR'e sahip çıkılması gerektiğini açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulunda KÖYTÜR ile ilgili bir konuşma yaptı. Kemal Zeybek, meclis genel kurulunda yaptığı konuşmada, Orta Doğu ve Suriye'de gelişen politikalar ve AKP iktidarının uyguladığı politikalar ile birlikte son olarak Rusya ile ilişkilerin bozulması sonucu Samsun'da KÖYTÜR firmasının ekonomik olarak batışının gerçekleştiğini ifade etti. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, KÖYTÜR'ün batması sonucu şu anda 200 milyonun üzerinde bir batağın söz konusu olduğunu ve tavuk ihracatının da durduğuna dikkat çekti.

CHP Milletvekili Kemal Zeybek, yaptığı konuşmada, "Bu duruşu sağlayan, bu ihracatı engelleyen şu andaki mevcut AKP iktidarının yeniden ekonominin düzelmesi için, Samsun'daki KÖYTÜRK firmasının ve tabana yayılan ekonominin bozulmasına etki edebilecek bu politikanın durdurulması için KÖYTÜR'e sahip çıkması gerektiğini, Samsun ekonomisinin yerinde incelenerek KÖYTÜR mağdurlarının desteklenmesinin sağlanması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

ERHAN USTA: HÜKÜMET KÖYTÜR'E DESTEK OLMALI

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, KÖYTÜR ile ilgili TBMM'de soru önergesi vereceğini açıkladı. Erhan Usta, KÖYTÜR'e destek verilmesi gerektiğini söyledi.

Milliyetçi Harekat Partisi(MHP) Samsun Milletvekili Erhan Usta, KÖYTÜR ile ilgili mecliste soru önergesi vereceğini açıkladı. Erhan Usta, KÖYTÜR ile ilgili yapılan olumsuz dedikodulara da tepki göstererek, "Buradan ekmek yiyen insanların mağdur olmaması için bu dedikoduların önüne geçilmesi lazım" dedi.

Irak ve  Rusya pazarında yaşanan sıkıntıların KÖYTÜR başta olmak üzere tarım sektöründe ki bir çok firmayı etkilediğini belirten Erhan Usta, "Vereceğimiz soru önergesinde hükümetten KÖYTÜR'e sahip çıkmasını isteyeceğiz" dedi.