DÜNYA
Giriş Tarihi : 07-06-2021 21:29   Güncelleme : 07-06-2021 21:29

ABD’den Erdoğan-Biden görüşmesine ilişkin açıklama! Masada 5 kritik konu var

Son dakika haberleri: ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasındaki görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan ve Biden'ın, iki ülke arasındaki ilişkilerin tüm boyutlarını gözden geçirmek için bu fırsatı değerlendirmeyi dört gözle beklediğini belirten Sullivan, iki liderin görüşeceği konuları da tek tek açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...

ABD’den Erdoğan-Biden görüşmesine ilişkin açıklama! Masada 5 kritik konu var

 

 haberler: ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı , 14 Haziran'da  kapsamında Başkan Recep Tayyip  ile ABD Başkanı Joe  arasında gerçekleştirilecek görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD Başkanı Biden'ın, Başkan Erdoğan'ı iyi tanıdığını belirten Sullivan, "Biden ve Erdoğan, ilişkilerin tüm boyutlarını gözden geçirmek için bu fırsatı değerlendirmeyi dört gözle bekliyor." açıklamasında bulundu.

MASADA 5 KONU VAR

Sullivan, Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki'nin düzenlediği günlük basın toplantısına konuk olarak Biden'ın 10 Haziran'da başlayacak Avrupa gezisinin detaylarını anlattı ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başkan Erdoğan ve Biden'ın 14 Haziran'da Brüksel'deki NATO Zirvesi kapsamında yapmayı planladığı ikili görüşme konusunda değerlendirmede bulunan Sullivan, "İki liderin,  gibi bölgesel konularda geniş ve kapsamlı bir ajandaları olacak." diye konuştu.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan

Türkiye'nin, Afganistan'daki müzakereler ve diplomasi konusunda oynayacağı rolün de görüşmede gündeme geleceğini kaydeden Sullivan, iki ülkenin farklılaştığı konu başlıklarının da toplantıda gündeme geleceğini belirtti.