SAĞLIK
Giriş Tarihi : 20-01-2021 16:39   Güncelleme : 23-01-2021 17:35

’’BULUNAN İLAÇ KOVİD-19’U 24 SAATTE YOK EDİYOR.’

GAZETECİ YAZAR ERDEM NOYAN ANKARA’DAN BİLDİRİYOR…’’BULUNAN İLAÇ KOVİD-19’U 24 SAATTE YOK EDİYOR.’’ Bu açıklamalar ABD’deki bir Türk Bilim insanından .

’’BULUNAN İLAÇ KOVİD-19’U 24 SAATTE YOK EDİYOR.’

 

Şimdi de Dünya, ABD’ deki bu Türk Bilim insanının açıklamalarını konuşuyor. Çok değil bundan bir süre önce Almaya’ da yaşayan ve Türk asıllı bilim insanları Karı Kocanın aşı buluşunu konuşurken, bu kez ABD’de yaşayan Türk asıllı Prof. Dr Derya Unutmaz’ ın aşıdan da daha önemli sayılabilecek buluş olan ilaç konusundaki açıklamalarını konuşmaya başladı.

 

Bir başarı öyküsü de ABD’den geldi. Almanya’daki bilim insanları Prof. Dr. karı kocadan sonra bu kez de Kovid-19’a karşı bulunan ilaç konusundaki açıklamalar gene bir Türk bilim insanı Prof. Dr. Derya Unutmazdan geldi. Prof Dr. Unutmaz’ ın yaptığı açıklamaya göre, buldukları, Molnupiravir,‘’ MK-4482/EIDD-2801 ‘’ isimli ilaçla Kovid-19 24 saat’ te yok ediliyor.

Sevgili okuyucular bu kadar önemli bir buluş olan ilaç ile ilgili yapılan çalışmalara katılan Prof.Dr Derya Unutmaz buldukları ilaçla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr Unutmaz, Molnupiravir isimli yeni bulunan ilacı hayvanlar üzerinde daha önce,şimdide son olarak Gelincikler üzerinde yaptıkları deneylerde Covid-19 virüsünü, 24 saatte etkisiz hale getirdiğini ileriye sürdü.

Türk Bilim insanlarının arka arkaya gösterdikleri başarılar dünyada heyecan  yaratmaya devam ediyor. Gerçek den de öyle, bir düşünün önce Korona belasını meydana getiren Kovid-19 virüsünün aşısını  Almanya’da yaşayan Türk asıllı Prof. Karı koca buluyor, şimdide ABD’ de yaşayan Türk asıllı bir Profesörümüz yüzde yüz etkili olan bir ilacın bulunuşuna katkıda bulunuyor, inanın sizlerin olduğu kadar benimde göğsümü kabarttı.

Bu başarıların öyküsünü iktidarımız iyi okumalı, şayet daha düne kadar çok önemli buluşlara imza atan Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü kapatılmamış olsaydı ve bu genç beyinler oralarda istihdam edilseydi, düşünebiliyor musunuz Ülkemizin kazançları neler olurdu. Bunlar yapılmadı ve maalesef bu beyinler yurt dışına kaçmak zorunda kaldılar.

Şimdi, sevgili okuyucular Kovid-19 virüsünü 24 saatte etkisiz hale getiren Molnupiravir ilacını bulan ABD’deki Georgia Eyalet Üniversitesi Biyomedikal Bilimler Enstitüsünden Prof. Dr. Richard Plemper başkanlığındaki kadroda yer alan Prof. Dr.Derya Unutmaz’ın, Dünya’yı ayağa kaldıracak ilaçla ilgili açıklamalarını nokta ve virgülüne dokunmadan sizlere sunuyorum: ‘’ Bulunan ilaç bir günde Covid-19 hastalarını iyi ediyor. Esasen gribe karşı geliştirilen Molnupiravir adlı ilaç, hayvanlar üzerinde yapılan deneylerde yeni tip Corona virüsü ( Covid-19 ) u 24 saat içinde etkisiz hale getirdi. Bu çalışmalar devam ediyor, sonuçlar bir iki aya belli olacak. Georgia Eyalet Enstitüsü Biyomedikal Bilimler Enstitüsü tarafından yapılan çalışmalar, Gribe karşı geliştirilen ve Molnupravir ( MK-4482/ EIDD-2801 ) isimli ilacın Covid-19 virüsünü de tamamen etkisiz hale getiriyor. Bu ilacın Gelincikler üzerinde yapılan son  deneylerde 24 saat içinde yeni tip korona  virüsünü tamamen etkisiz hale getirerek bulaşma riskini önlediğini ortaya koydu.’’

Sevgili okuyucular durum bu, görüyor musunuz işi, bir Türk bilim insanının daha Dünya insanları için yapılan buluşa imza atmasını. İnsana gurur veriyor, Türk Asıllı Alman Karı koca Bilim insanımızın, başımıza musallat olan Korona belasına karşı buldukları aşı’ dan sonra, binlerce kilometre uzak da ABD’de ,gene bir Türk Bilim insanı olan Prof. Dr. Derya Unutmaz’ ın  dünya insanlığı için attığı imza. Bu kez Kovid-19’ virüsüne karşı kesin sonuç alındı şeklinde yaptığı açıklamaları dünya’ yı ayağa kaldıracak gibi,  şimdi insanlık bu ilacı konuşmaya başladı bile.

Umarım bu kez Türk yetkililer geç kalmaz da Kovid-19’a karşı bulunan ,’’ molnupravir ‘’ isimli ilaç için hemen ilişkiye geçerler. Bunun için sadece ilacın buluşunda da yer alan Prof. Dr. Derya Unutmaz ile ilişkiye geçilmesi kafi gelecektir.