SİYASET
Giriş Tarihi : 18-06-2020 12:25   Güncelleme : 18-06-2020 12:28

Ali Babacan'dan erken seçim hakkında bomba açıklamaDEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, TV5’te Mustafa Yılmaz ve Bünyamin Güler’in sunduğu “Kulis Ankara” programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kaynak: Ali Babacan'dan erken seçim hakkında bomba açıklama

TV5 canlı yayınına katılan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "erken seçim olur mu?" sorusuna yanıt verdi. Geçen yıl yapılan yerel seçimlere gönderme yapan Babacan, iktidarın erken seçime gidecek özgüveninin olmadığını belirtti.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, TV5’te Mustafa Yılmaz ve Bünyamin Güler’in sunduğu “Kulis Ankara” programa konuk oldu.

"ESKİ DESTEKLERİ YOK"

2020 yılı içerisinde baskın seçim ihtimalini zayıf gördüğünü söyleyen Babacan, "İktidara destek zayıflıyor, bugün seçim olsa eski oylarını almaları mümkün değil; ne AK Parti’nin ne küçük ortakların artık eski destekleri yok. Daha İstanbul’un, Ankara’nın, Antalya’nın hatırası çok taze, Adana kaybedilmiş, Mersin kaybedilmiş, yerel yönetimlerde büyük şehirlerde en önemli illerde seçim kaybedilmiş. Dolayısıyla ben açıkçası bu sene böyle bir baskın bir seçim ihtimalini o açıdan zayıf görürüm." dedi. 

Kaynak: Ali Babacan'dan erken seçim hakkında bomba açıklama