SİYASET
Giriş Tarihi : 29-05-2021 15:36   Güncelleme : 03-06-2021 21:13

Gazeteci Yazarımız Erdem Noyan, İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e yapılan Rize saldırısını araştırdı ve yazdı..

Gazeteci Yazarımız Erdem Noyan, İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e yapılan Rize saldırısını araştırdı ve yazdı..

 

Ülkemizin tek bayan lideri puan toplamaya devam ediyor. Gece gündüz yollara dökülen ve sokak sokak dolaşan İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e Rize’de yapılan saldırı çok tepki çekmiş gibi gözüküyor. Üstüne tuz biber eken davranış da Cumhurbaşkanından gelince Meral Akşener’in puanı artmış gibi gözüküyor..

 

Siyasetimizin tek kadın lideri yükselişini sürdürüyor, son gelişmeler İYİ Partinin oylarının 17’lere dayandığını gösteriyor. Nasıl yükselmesin yaklaşık bir yıldır gece gündüz meydanlarda doğudan batıya kuzeyden güneyi taşınıyor Meral Akşener.

Her gün bir İl ve İlçede, köylerde Kasabalarda halkın esnafın sesini dinliyor nabzını tutuyor, onların dertlerine ortak oluyor, bu kolay yürütülecek bir strateji değil, üstelik bir bayan siyasetçi olarak.

Kendisini refah yol hükümetleri döneminden tanırım genç bir İç işleri bakanı olmuş du bende genç bir gazeteci, hiç unutmuyorum Necmettin Erbakan Başbakan Merak Akşener İçişleri bakanı, o dönem özellikle güney doğuda PKK ve yurt içinde de terör olayları ile ciddi mücadele verilmiş di.

Özellikle Akşener’in İçişleri Bakanı olarak görev yaptığı kısa dönemde, yurt içinde anarşi ve terör konularında hatırı sayılır başarılar elde edilmişti. Terörle mücadele de kararlı bir içişleri bakanı idi.

İş de böyle bir mücadele içinden gelen Merak Akşener, MHP’den koparak İYİ partiyi kurdu ve kısa sürede partisini üçüncü sıraya oturttu. Yetmedi aradan geçen bu süre içinde isi partisinin ivmesini sürekli yukarılara doğru taşıdı.

Şimdi gelelim, Meral Akşener’in, erkek Siyasi Parti liderlerinin yanında kadın başına yaptığı mücadelelere, Cumhur ittifakının gözü kulağı Meral Akşener’de çünkü Akşener başarılı olursa özellikle oy AK Parti ve MHP’den gelecek, nitekim öylede oluyor. Bu yüzden Meral Akşener Cumhur ittifakı tarafından yakın takibe alınmış gibi gözüküyor.

Sevgili okuyucular son anketlerde bunu doğruluyor, Meral Akşener’in yurdun dört bir köşesinde  adeta sokak sokak dolaşarak halkın içine karışması esnafı ve vatandaşları dinlemesi halk tarafından büyük ilgi ile karşılanıyor, bu nedenle tarafsız anket şirketlerinin tespitlerine göre İYİ Partinin oylarında en az 2 puan artışların olduğu görülüyor.

Bu nedenle, Meral Akşener’in gösterdiği bu mücadele iktidar bloğunu rahatsız etmiş gibi gözüküyor. Özellikle Akşener’in Rize ve dolaylarına yaptığı gezi sırasında uğradığı saldırı vatandaşlar tarafından çok tepki çekmiş gibi gözüküyor. Bizim halkımız özellikle kadına karşı yapılan saldırılara karşı  hassastır. 

Bu talihsiz olay yanında birde AK Parti genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı o talihsiz konuşma, ‘’ bizim çocuklar az bile yapmış, hele daha durun bakalım daha neler olacak neler ‘’ şeklindeki konuşması, İYİ Partiye puan olarak geri dönmüş gibi gözüküyor.

Artık toplumumuz bu tip konuşmalardan çok yorulmuş gibi gözüküyor, üstelik bu tip talihsiz konuşmalar ne olursa olsun bir kadına karşı yapılıyorsa vatandaş buna çok ciddi tepkiler gösteriyor.

Sevgili okuyucular inanın Meral Akşener’e karşı Rize’de yapılan bu talihsiz saldırılar ve Cumhurbaşkanının AK Parti Grup kürsüsünden yaptığı konuşmalar İYİ partiye en az iki puan kazandırmış gibi gözüküyor.

İnandırıcılığı ile tanınan bir araştırma şirketinin önceki gün açıkladığı anket sonuçlarına göre İYİ Partinin oyları yüzde 17’ye yaklaşmış gibi gözüküyor. Bu da gösteriyor ki, ülkemizin tek bayan siyasi parti liderine yapılan saldırılar kendisine puan getirmiş gibi duruyor.

Bu nedenle diyorum ki, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in son yıllarda gösterdiği başarılı çalışmalar ve halkın içine karışması kendisine olduğu kadar partisine de puan kazandırmış gibi gözüküyor.

Sevgili okuyucular, ayrıca bir husus daha var İYİ Parti artık kalıcı bir parti haline gelmiş ve merkez’ e sahip çıkmaya başlamış durumda, daha da önemlisi İYİ Parti artık Millet ittifakının en önemli miheng taşı haline gelmişdir. Bu nedenle erkek liderler bunu iyi görmeli ve politikalarını ona göre yeniden dizayn etmelidirler.