GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-05-2021 21:13   Güncelleme : 06-05-2021 09:10

Meclis yorgunluğunu saz çalarak gidermeye çalışıyor.

Meclis yorgunluğunu saz çalarak gidermeye çalışıyor.

 

Erdem Noyan.

ANKARA.

 

Genel Kurul çalışmalarından yorgun düşen bazı Milletvekilleri, çareyi odalarına kaçarak müzik yapmakta buluyor. CHP Ankara Milletvekili Dr. Servet Ünsal’da bu vekillerden birisi. Milletvekili Ünsal, genel kurul çalışmalarından fırsat buldukça odasına kaçıp saz çalarak hem yorgunluk atıyor hem de kendisini ziyarete gelen dostlarına müzik ziyafeti çekiyor.

Sanatçı ruhlu Milletvekili, bu amaçla Meclisteki odasında sürekli saz bulunduruyor. Çocuk yaşlarında saz çalmayı öğrendiğini belirten CHP Milletvekili Ünsal, duygu yüklü bir insan olduğunu öne sürerek, diyeceklerini türkülerle dile getirmeye çalıştığını belirtti.

Meclisin çalışkanlığı ve sert muhalefetiyle tanınan acar Milletvekili CHP’li Servet Ünsal, aynı zamanda TBMM’nin en devamlı Milletvekillerinden de birisi. Yaptığı sert muhalefetle de iktidar partisinin korkulu rüyası haline gelen Ünsal, kürsüde yaptığı konuşmalar ve muhalefetle de dikkatleri üzerine çekiyor.

İlkokul çağlarında müzikle uğraşmaya başlayan CHP Milletvekilinin neredeyse on parmağında on marifet var. Müzik aşığı olan CHP milletvekili aynı zamanda koyu bir Galatasaraylı ve Atatürk sevdalısı bir Milletvekili. 24 saatin neredeyse 20 saatini Meclis çalışmalarına ayıran Milletvekili Ünsal neredeyse Meclisteki odasında yatıp kalkıyor.

Müzik tutkunu siyasetçi Servet Ünsal, aynı zamanda TBMM’de en çok sözlü soru ve araştırma önergesi veren Milletvekillerinden birisi. Dönem içinde toplam 792, Meclis araştırması, soru önergesi, kanun teklifi ve araştırma önergesi veren Ünsal, kürsüde yaptığı konuşmalarla da iktidar partisine ecel terleri döktürüyor.

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal ile Meclisteki odasında yaptığım sohbette hemen eline sazını alarak bize de bir müzik ziyafeti çekti. Ses ve saz ustası olan Ünsal’a’ “müzisyenler genelde duygulu olur, siz sert bir siyasetçi olarak bu iki duyguyu bir arada nasıl götürüyorsunuz‘’ diye bir soru sordum, bana verdiği cevapta, ‘’evet ben ne kadar sert muhalefet yapan bir siyasetçide olsam duygu yüklü bir insanım. Kürsü muhalefetinin dışında diyeceklerimi türkülerle dile getiririm‘’ dedi.