SİYASET
Giriş Tarihi : 03-05-2021 14:51   Güncelleme : 03-05-2021 14:58

MHP kaynıyor, tepkiler çığ gibi! Devlet Bahçeli'nin tavrı bekleniyor!

MHP kaynıyor, tepkiler çığ gibi! Devlet Bahçeli'nin tavrı bekleniyor!MHP'nin 3 Mayıs Türkçülük Günü'nü Milliyetçiler Günü olarak değiştirerek paylaşması parti tabanında rahatsızlığa neden oldu. Sosyal medyanın gündemine düşen paylaşıma ilişkin milliyetçilerden sert tepki geldi.  Kaynak: MHP kaynıyor, tepkiler çığ gibi! Devlet Bahçeli'nin tavrı bekleniyor!

MHP kaynıyor, tepkiler çığ gibi!  Devlet Bahçeli'nin tavrı bekleniyor!

Milliyetçi Hareket Partisi'nin 3 Mayıs Türkçülük Günü'nü resmî Twitter hesabından "3 Mayıs Milliyetçiler Günü" olarak paylaşması parti tabanında ve Ülkücü camiada sert tepkiyle karşılandı. 

3 Mayıs'ın "Türkçülük" günü olduğunu belirten ve bu isimle kutlanması gerektiğini ifade eden takipçiler, paylaştıkları mesajlarla MHP yönetimine ağır eleştirilerde bulundu. 

Genel Merkez'in bu tepkiler karşısında ne yapacağı merak konusu oldu. 

mhp-tweet-001.jpg

İşte o tepki mesajlarından bazıları:

* Reis her türlü milliyetçiliği ayaklar altına almamış mıydı?

* 3 Mayıs'ta kutlanan Türkçüluk günüdur MHP. MilliyetÇi geciniyorsunuz ya, Türkum diyemeyenler asla milliyetçi de olamaz. Erdoğan kızar diye mi Türkçuluk günü diyemediniz. 

* Milliyetçilik günü ise bugün diğer milletlerde kutlayabilir. Bunu geçen sene de yaptınız. Ya o koltuklardan kalkın ya da susun. 3 Mayıs 1944 Türkçülük Turancılık davasının görüldüğü gündür. 3 Mayıs Türkçüler günüdür, Biat etmeyen Türklerin günüdür.

* ANDIMIZ'dan yoksun ve DANISTAY kararına rağmen Türk evladına okutulmamassının üzerinden yoksun sekilde Türklük Günümüzü yaşıyoruz. Bugünler geçecek ve yapilan yanlıilar asla unutulmayacak..

* Türkçü demeye çekinen milliyetçi parti. Madem milliyetçiler günü e o zaman  kardeş Japon halkının milliyetçileri sizin de milliyetçiler gününüzü tebrikliyorum. 

*Türk yazısınuı her yerden sildirenlerle beraber olmayı içinize nasıl sindiriyorsunuz ortağınız Türk milleti diyemiyor onun yerine bu millet diyor buna ne diyorsunuz acaba.

*Yazıklar olsun! TÜRKÇÜLER günü demekten utanıyor musunuz ?

* Milliyetçiler günü... Çok güldüm buna... 40 yıllık kani olur mu yani... TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ... Ne hale düşürdünüz MHP'yi. Öyle hönkürmeyle konsolide edemezsiniz MHPlileri... Geriye %2,5 rantiyeciler kaldı sadece o da kısa süreliğine. Kim derdi MHP TÜRK demekten imtina edecek. Yazık...

*Hangi milletin milliyetçiler gününü kutluyorsunuz?

* her sene aynısını yapıyorsunuz.. siz düzeltesiye kadar b.yazmaya devam edeceğiz.. 3 Mayıs Türkçülük günüdür.. 1944 yılından bu yana değişmez..

* Milliyetçiler Günü de hangi milletin günü? Bugün bari dik durun da #TürkçülerGünü ya da #TürkçülükGünü diyin. En azından #TürkMilliyetçilerGünü günü diyin. Türk ismini anmaktan çekinmeyin. Korktukları şey olun, TÜRK olun!.. Türkiye 

* 3 MayısTürkçüler Günü'dür! Pikniğe gidip eğelenceler düzenleyeceğiniz. Milliyetçiler Günü değildir!
Gerçi Meclis'te #DoğuTürkistan için verilen önergelere ortağınızın sözünden çıkmayarak bu günü niçin Türkçülük değil de Milliyetçilik günü olarak kutladığınız bellidir...!

* Meclis'te "Ne mutlu Türküm." demekten çekinirler, gelip burada şov yaparlar. Ha bu arada Milliyetçiler Günü değil, Türkçüler Günü. 

* Hangi milletin Milliyetçiler Günü'ymüş, söyleyin de bilelim.

Kaynak: MHP kaynıyor, tepkiler çığ gibi! Devlet Bahçeli'nin tavrı bekleniyor!