SİYASET
Giriş Tarihi : 02-09-2020 14:11   Güncelleme : 05-09-2020 18:27

"Olmadı Başkan,Olmadı Tunç Soyer"

Gazeteci, yazar Erdem Noyan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in hayal kırıklığı yaratan kararını yazdı. Soyer, Seçimlerde kendilerinden büyük destek gördüğü İzmirli bin 293 Muhtarın, Otobüs, Metro ve İz Ban’ da kullandıkları ücretsiz seyahat kartlarını iptal etti. Muhtarlar kendileri için çok önemli olan bu kartların iptal edilmesini tepkiyle karşıladılar.

"OLMADI BAŞKAN,OLMADI"

Olmadı başkan, olmadı Tunç Soyer. Büyük ümitlerle, CHP’nin adayı olarak seçimlere giren ve Millet İttifakının oyları ile seçilen İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kötü bir karara imza attı. Seçimlerden sonra iş başına gelen İzmir Büyük şehir Belediye başkanı Tunç Soyer, Muhtarlara verdiği, ücretsiz ulaşım kartlarını iptal etti.

İzmir’de görev yapan bazı Muhtar dostlarım, bugün beni arayarak, Büyük Şehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’ in, son dakikada aldığı bu karar ile, şehir içi ulaşımda kullandıkları, Otobüs, Metro ve İz ban kartlarını iptal ettiğini duyurdular. İş de bu olmadı  fakir fukara dostu Tunç Soyer başkan, sizlerde biliyorsunuz ki ,esasen ekonomik sıkıntılar içinde, zaten zar zor geçinen Muhtarların, 1 Eylül tarihinden itibaren bu ücretsiz ulaşımdan yararlanma haklarını iptal etmeniz, onlara büyük darbe olmuştur. Gene siz biliyorsunuz ki seçimlerden önce Muhtarlarla yaptığınız görüşmelerde onlara birçok vaadlerde  bulunmuştunuz, bu vaatlerin biride şehir içi ulaşımlardan ücretsiz yararlanma hakları  idi ve bu sözünüzü de tuttuğunuz için bütün muhtarlar size minnet duymuşlardı.

Peki Sayın başkan şimdi de ne oldu birden bire 1 Eylül’den itibaren, muhtarlara tanıdığınız şehir içinde ücretsiz dolaşma haklarını iptal ettiniz, üstelik kendilerine  hiçbir haber vermeden bir gece ansızın otobüs kartlarını iptal ettiniz ,bari bir zahmet  haber verseydiniz de muhtarlarınız, gişelerde görevlilere ve oradaki halka mahcup olmasalardı. Düşüne biliyormusunuz görev icabı Belediye, Kaymakamlık ve Valilik gibi Kurumlara hizmet görmek için, Muhtarlıklarından yola çıkıyorlar ve otobüs, Metro ve İzban gişelerine girdiğiniz anda, karşınıza Dur diye bir engel çıkıyor   ve oradaki görevlilere bu durumu sorunca Başkanlık kararı ile bugünden itibaren Muhtarların ücretsiz geçişleri iptal oldu tepkisiyle karşılaşıyorlar, şimdi sorarım size sayın başkan, siz olsaydınız  bu durumda ne yapardınız, tabi  büyük mahcubiyetle  oradan tornistan geri dönerdiniz, iş de onlarda öyle yaptılar ama inanın size çok gönül koydular, bu olmadı sayın başkan Tunç Soyer, şimdi onlara bir açıklama borcunuz var

19 Ekimde İzmir’deki yaklaşık bin 293 muhtara tanıdığınız bu ücretsiz dolaşım hakkını iptal etmeniz inanın tüm İzmir de görev yapan Muhtarları çok zor durumda bırakacak, Devlet ten aldıkları düşük maaşlarının yanında, görevleri sadece halkına hizmet etmek olan  muhtarlara , sizin tanıdığınız şehir içi ücretsiz dolaşım hakkı onlara büyük destek oluyordu ancak bu son aldığınız kararla onların belini büktünüz, yılların Gazetecisi olarak inanın beni de çok üzdü, inanıyorum ki sayın Başkan bu aniden aldığınız kararı bir gözden geçirir ve muhtarların can damarı sayılan ücretsiz dolaşım hakkında bir kolaylık yaparsınız, buda esasen sizlerin iç içe çalıştığınızı  bildiğimiz Muhtarlarınızı mutlu eder.