SİYASET
Giriş Tarihi : 19-05-2023 17:14   Güncelleme : 19-05-2023 17:17

2. tur kararı!

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ görüşmesi sonrası ortak basın toplantısı düzenlendi. İkili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, "Sayın Genel Başkan arkadaşlarıyla görüşecek." dedi.

 2. tur kararı!

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı ziyaret etti.

GÖRÜŞME SONA ERDİ
Ümit Özdağ, Kılıçdaroğlu'nu Zafer Partisi Genel Merkez binası önünde karşıladı. İkili, tokalaşırken basın mensuplarına poz verdikten sonra içeriye girerek görüşmeye başladı.

GÖRÜŞME SONRASI ORTAK AÇIKLAMA

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şu şekilde:

Gayet güzel verimli toplantı gerçekleştirdik. Türkiye ve dünya sorunlarını masaya yatırdık. Ayrıca Sayın Genel Başkanı Millet İttifakı'nın liderlerinin görüşlerini yaptığımız çalışmaları ve ortak mutabakat metni üzerindeki görüşlerimiz konusunda bilgilendirdim. Sayın Genel Başkan arkadaşlarıyla görüşecek.

Ümit Özdağ'ın açıklamaları şu şekilde:

Sayın Genel Başkana teşekkür ediyoruz. Bazı sorularımız vardı onları sorduk. Ayrıntılı olarak cevap aldık. Yetkili kurumlarımlar değerlendirme yapacağız. Sayın Sinan Oğan'la da değerlendirme yapacağız ve kısa süre içerisinde de kararımızı açıklayacağız.

 

ETİKETLER:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Zafer Partisi , Ümit Özdağ

Erdem NoyanErdem Noyan