SİYASET
Giriş Tarihi : 03-03-2023 12:30   Güncelleme : 03-03-2023 12:45

İmamoğlu, Altılı Masa'nın kararını değerlendirdi: "Konuşulanlarla örtüşmüyor" İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Dün bir araya gelen ve ortak cumhurbaşkanı adayı üzerinde anlaşma sağlandığını belirtten bir metin yayınlayan millet ittifakının kararını değerlendirdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Dün bir araya gelen ve ortak cumhurbaşkanı adayı üzerinde anlaşma sağlandığını belirtten bir metin yayınlayan millet ittifakının kararını değerlendirdi.

Ekrem İmamoğlu, Halk TV İsmail Küçükkaya'nın 'Yeni Bir Sabah' programına katılarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"METNİ OKUDUM VE YATTIM"

Millet İttifakı'nın dün gerçekleştirdiği toplantı ve ardından yapılan açıklamaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan İmamoğlu, "Ben bu metni okudum, ondan sonrada yattım. Niye yattım? Uzlaşma var, imzalamışlar, son kez bir araya gelip anlaşacaklar. Peki konuşulanlarla örtüşüyor mu? Örtüşmüyor" dedi.

"BU SORUNU GİDERECEKSİNİZ"

İmamoğlu, şöyle devam etti: "O zaman gidereceksiniz, milletin güvenini emanet ettiği, bizim kurumsal bağımızla emanetlerimizi, vekaletlerimizi verdiğimiz insanlar bir araya gelecek, bu sorunu çözecek."

"SORUMLULUK GENEL BAŞKANIMDAN BAŞLAR"

"Burada sorumluluk kimde?" sorusuna İmamoğlu, "Tabii ki sorumluluk sırası benim Genel Başkanım'la başlar, sayın Meral Akşener'le devam eder, diğerleri ile beraber bu iş toparlanır. Niye? Çünkü ana unsuru iki siyasi partidir. Bu iki siyasi partinin birlikte duruşu bize İstanbul'u kazandırmıştır, başka siyasi unsurların da bize desteği olmuştur, bunu da biliyoruz bu ittifakın içinde olmayan. Ama bu iki partinin oturup memlekete düşünerek, kaygıları gidererek... Konuşmadan uzlaşma olmaz" diye konuştu.

"BU SÜRECİ TAMİR EDECEKLER"

İmamoğlu, şunları kaydetti: "Bu konunun aşılması konusunda bir feraset gerekiyorsa o feraset dün güçlü bir şekilde bir araya gelen Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve çok sevgili İYİ Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener'de vardır. Bu konuyu oturup çözecekler, kaygıları gidererek memleketimizin geleceğini Altılı Masa'yı namus kabul ederek, hepimizi bir nefer olarak tanımladığımız bu süreci tamir edecekler. Kaynak:Türktime

AdminAdmin