SİYASET
Giriş Tarihi : 13-01-2023 07:51   Güncelleme : 13-01-2023 07:54

Şirin Payzın, Davutoğlu'na ateş püskürdü: Sen yüzde 1'sin! Halk TV ekranında yayınlanan Sözüm Var programında sunucu Şirin Payzın, son günlerde yaptığı açıklamalarla sık sık gündem olan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'na tepki gösterdi.

'Her genel başkanın imza yetkisi olacak' açıklamasıyla gündeme gelen Davutoğlu, dün Habertürk'te Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtladı.

Programda sunucu Ersoy, Davutoğlu'na, "Alacağınız oyun hiçbir önemi yok, liderlerin pozisyonları net bir biçimde belli yanlış anlamıyorsam. Bir partinin oy oranı yüzde 1 de olsa, genel başkan yüzde 30 alan genel başkanla aynı statüde mi olacak?" sorusunu yöneltti.

Davutoğlu ise tartışılan açıklamalarına bir yenisini daha ekleyerek, "Bir partinin oy oranı ne kadarsa ona göre bakanlığı olacak. 1 cumhurbaşkanı yardımcılığı, 1 bakanlık alacak diyelim A partisinin çok milletvekili var 6-7 bakanlık alacak. Bunları hep konuştuk." dedi.

Davutoğlu'nun cevabı üzerine Ersoy, "Seçilen Cumhurbaşkanı dedi ki sizin oyunuz da düşük zaten ben bu kararı kendi başıma veriyorum dediği an ne olur?" diyerek bir soru daha yöneltti.

"ÜLKE YENİDEN SEÇİME GİDER"

Davutoğlu bu kez de, "Dediği anda meclis desteğini kaybeder ve ülke yeniden seçime gitmek zorunda kalır." diyerek muhalefetin Cumhurbaşkanı adayına rest çekti.

Davutoğlu'nun bu ifadeleri yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Halk TV ekranında yayınlanan Sözüm Var programında sunucu Şirin Payzın, Ahmet Davutoğlu'nun söylediklerine tepki gösterdi.

 

AdminAdmin