SİYASET
Giriş Tarihi : 09-12-2022 14:59   Güncelleme : 09-12-2022 15:01

Akşener'den altılı masa açıklamaları: "Henüz bir ittifak yok"

Akşener'den altılı masa açıklamaları: "Henüz bir ittifak yok" İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündeme ilişkin değerlendirmede bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı. Muhalefet lideri, seçim güvenliğine ilişkin çalışmalarından ve altılı masadan bahsetti.

Akşener'den altılı masa açıklamaları:

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündeme ilişkin değerlendirmede bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı. Muhalefet lideri, açıklamalarında;, seçim güvenliğine ilişkin çalışmalarından ve altılı masadan bahsetti.

"6 PARTİ BİRLİKTE ÇALIŞIYOR"

Seçim güvenliğine ilişkin bir soruya yanıt veren Akşener, bunun için 6 siyasi partinin çalışacağını belirtti. Akşener, şöyle devam etti: Seçim güvenliği için altılı masa birlikte çalışıyor. Birbirinden habersiz kişiler yerine aynı anda belki de üç kişiyi bir sandığın başına koyacağız. O üç kişiden biri avukat. Altı parti sürekli çalışıyor. Her parti tecrübesini paylaşıyor. Tavrımız da tekleşiyor. Bu birliktelik sandıklara da birlikte sahip çıkacak, oyları da birlikte koruyacak."

"HER ŞEYİN FARKINDAYIM GÜLHANE PARKI'NDAYIM"

"Masayı Akşener dağıtır" şeklindeki söylemlerin bulunduğunun anımsatılması üzerine, Meral Akşener şöyle konuştu:

"Çok ilginç bu. Hiç benim yumuşak, bir 'Acaba mı' mesajı verdiğim söz konusu değil. O zaman burada 'Her an gidebilir' anlayışını oluşturmaya çalışanlara bakarsanız çok ilginç. Onlar muhalefet yanında görünen pek çok insan. 'Acaba şu kadının sinirini bozup, bir an evvel kaldırsak mı?' Aynı zamanda da Tayyip Erdoğan'ın bu arada seçmenini konsolide edebilmesi için farkında veya farkında olmadan yaratılan bir istifham mı? Döndürüp, döndürüp ben davet ediliyorum, partim davet ediliyor. Her seferinde ben de 'Hayır' diyorum. Yani benim kadar bu konuda davet alıp, net 'Hayır' diyen de yok. Ben her şeyin farkındayım, Gülhane Parkı'ndayım. İlginç bir durum var orada, ben bir şeyi fark ettim. Çok ön yargılar varmış bizimle ilgili. Kurban keserler yani bazıları ben kalksam, o masadan."

"HENÜZ İTTİFAK YOK, ALTILI MASANIN 3 GÖREVİ VAR"

Akşener, konuyla ilgili "kimden bahsettiği" yönündeki soruya yanıt verirken, "Muhalefeti tanzim etmeye çalışan insanlardan bahsediyorum. Yani bir şeylere razı edilmeye yönelik midir? Onları bilemiyorum, çalışmadım henüz. Bak çalışmaya başlarsam yanar herkes" ifadelerini kullandı. Muhalefeti tanzim etmek etmeyenler arasında aydınların, kanaat önderlerinin, akademik kadrodan isimlerin olduğunu söyleyen Akşener, bunun kendisini şaşırttığını kaydetti.

"Altılı masanın 3 görevi yerine getirmek için oluşturulduğunu belirten Akşener, "Onun için kuruldu. Sonra ittifaka dönerse başka bir şey, şu an ittifak değil. Görevi, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmek, seçim güvenliği ve adayı belirlemek" dedi.

 

 

AdminAdmin