SİYASET
Giriş Tarihi : 01-03-2023 13:49   Güncelleme : 01-03-2023 13:52

Akşener'den Kızılay'a sert tepki: Paravan bir şirket olmuş!

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti lideri Meral Akşener, Kızılay'a tepki gösterdi. Akşener, "Eloğlu dediklerimiz milyarlarca yardım parası topladılar. Ama bu ülkenin Kızılay’ı vatandaşına çadır sattı." dedi.

Akşener'den Kızılay'a sert tepki: Paravan bir şirket olmuş!

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu.

Akşener'in konuşmasından satır başları:

"BAY KRİZ BAŞ SORUMLUDUR"

*Milletimize ev diye mezar yapılmasında imzası olan herkes bu felaketten sorumludur. Depremden sonra 72 saat boyunca milletimizin yardımına gidemeyenlerin, organize olamayanların, saray korkusuyla karar alamayanların, sivil toplumla kavgaya tutuşanların, interneti kesip kapılara polis gönderenlerin tamamı sorumludur.

*Başımıza ucube sistemi bela edip bu keşmekeşin müsebbibi olan bay kriz baş sorumludur. Sorumluluk hissedenler istifa eder, hesap verirler.

*Bu artık bir algoritma haline geldi. İktidarın beceriksizliği nedeniyle başımıza gelen her felakette Erdoğan milleti suçlamaya başlıyor.

*Doğruları konuşanları bastırmaya çalışıyor. Yetmiyor, sosyal medyayı kısıtlıyor. Baktı olmuyor, anketler istediği gibi gelmiyor, bu sefer de yeniden ekranlara çıkıp helallik istiyor. Ne kendisinin, ne tek bir bürokratın sorumluluk almadığı yerde sorumluluğu vatandaşa yıkıyor.

*Depremin üzerinden 23 gün geçti. “Tuttuğumuz defteri açacağız” dedin, milleti tehdit ettin. Hangi yüzle helallik istiyorsun?

*Sayın Erdoğan! Yeter artık! Dün kader planı diyorsun, bugün utanmadan helallik istiyorsun. Beş dakika gecikmişsin, borcunu 2 gün geciktirmişsin gibi helallik istiyorsun. Cürmün ve haramın helalleşmesi de olmaz.

“PARA DAĞITARAK HELALLİK ALAMAZSIN”

*Korunaklı çadır tiyatrosu mizanseni ile olmaz. İlla ki helallik almak istiyorsan Maraş'ta 15 saat enkaz altında kalan yavrusunun elini tutup vinç beklerken rahmetli olmasını izleyen babadan helallik isteyeceksin.

*Helallik almak istiyorsan Malatya'da tarım arazilerini 15 yıl önce imara açıp bugün mezara çevirenlerin yaptığı binalarda, enkaz altındaki analarının sesini duyup ellerinden bir şey gelmeyenlerden helallik isteyeceksin.

*Meydanlarda sadaka verir gibi para dağıtarak helallik alamazsın. Kimsesiz kalan çocuklardan helallik alamazsın. Hayallerini yıktığın gençlerden helallik alamazsın. Cenazesine kefen arayan babalardan helallik alamazsın.

"KIZILAY PARAVAN BİR ŞİRKET OLMUŞ"

*Kendi vatandaşına çadır satmak organizasyon sorunu değildir, ahlak sorunudur. Kızılay’ımızda yaşananlara bir bakın. Bunların elinde naylon bağış kurumuna dönüşmüştü. Gelinen noktada paravan bir şirket olmuş.

*Türk Kızılay’ı tümüyle yozlaşmış, çürümüş bir hale gelmiş. Çadır tüccarı olmuş. İnsanlarımız çadır bekliyor, Kızılay ise deposunda stoklayıp satıyor.

*Gıda, soğan stoklanıyor diye depoları bastınız. Peki şimdi çadır stoklayan Kızılay’a ne diyeceksiniz? Deposunu basıp çadırlara el koyacak mısınız?.

*Düşman diye kötülenenler yardıma koştular. Eloğlu dediklerimiz milyarlarca yardım parası topladılar.

*Ama bu ülkenin Kızılay’ı vatandaşına çadır sattı. İnsanlarımız geceleri -18’e varan soğukla mücadele ederken milletimizin uykuları kaçtı ama bu ülkenin Kızılay’ı vatandaşına çadır sattı.

"BU ÜLKENİN SATILIK OLMAYAN HİÇBİR DEĞERİ KALMADI"

*Bu ahlaksızlığa şaşıranlar olduğunun farkındayız ama biz hiç şaşırmadık. Kaşıkçı davasını satan bu hükümet değil miydi? Memleketi sığınmacı hendeğine çevirip milletin huzurunu satılığa çıkaran bu hükümet değil miydi?

*Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını satan yine bu hükümet değil miydi? Sayın Erdoğan’ın dünyasında bu ülkenin satılık olmayan hiçbir değeri olmadığını çok iyi biliyoruz.

 

 

ETİKETLER:

İYİ Parti , Meral Akşener , Kızılay

AdminAdmin