SİYASET
Giriş Tarihi : 26-12-2022 10:48   Güncelleme : 03-01-2023 10:06

ALTILI MASA ACİLEN FABRİKA AYARLARINA DÖNMELİDİR ÇÜNKÜ.!

 ALTILI MASA ACİLEN FABRİKA AYARLARINA DÖNMELİDİR ÇÜNKÜ.!

NOKTA

 

ERDEM NOYAN

Altılı masa vakit geçirmeden yeniden fabrika ayarlarına dönmeli ve kendi aralarında güven tazelemelidir. Aksi taktir de atı alan Üsküdar’ı çoktan geçmiş olacak. Zira izliyoruz günlerdir Çağlayan mitingi konuşuluyor, neymiş efendim Meral Akşener son hızla mitinge katılmış, yok efendim neymiş, Meral ablası, Ekrem İmamoğlu’na sarılmış, ne var bunda bizler sarılmayı çok severiz. O bir sevinç hasletimizdir.

Sevgili okuyucular hem Türk halkı Dünya’nın hiçbir yerinde olmayan bir hasletle bayramlarda seyranlarda bir birlerine sarılmayı çok sever, kutlamalar hep sarılmayla, öpüşmeyle yapılır bu bizim geçmişlerden gelen hasletlerimizdir.

Burada da Meral Akşener’in İmamoğlu’na sarılması böyle alınmalı ve böyle nitelendirilmelidir. Gerçek den de öyle, Meral hamımı tanıyanlar bilir, bende kendisini yıllardır tanırım, çok anaç bir insandır onun parti lideri olması bunu asla değiştirmemiş ve daha da sulu göz yapmıştır, bunu halkın arasında dertlerini dinlerken de görmek mümkündür. İnanın Çağlayan’daki kürsü sarılması da bu duygu ile  tamamen abla kardeş sarılması ve bir anaç duygularıyla yapılmış bir reflekstir, o an duyguya kapılmış ve çok da güzel bir davranış da bulunmuştur. Onu bu davranışından dolayı eleştiri değil kutlamamız gerekir.

Sevgili okuyucular gelelim CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ nun davranışına, günlerdir o konu da da fırtınalar koparılmak isteniyor, yok efendim Kılıçdaroğlu bile bile neden Almanya’ya gitti, yok efendim meydanı neden Meral Akşener’e bırakıldı. Burada esas olan Meral hanımın Çağlayana gitmesinden öte, Kemal Kılıçdaroğlu’ nun o an orada bulunmayışı.

 Burada ne Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çağlayanda bulunmaması bir kusurdur nede Meral Akşener’in anında çağlayana gitmesidir, Kılıçdaroğlu mahkemeden aksi bir sonuç çıkmayacağını düşündüğü için Almanya gezisine çıkmış, ancak kararın duyulması anında hemen hiç vakit kaybetmeden özel yolla İstanbul’a dönmüş dür,

mühim olanda budur, bunda yadırganacak bir durum bulunmamaktadır.

Meral Akşener’e gelince en doğru işi yapmış, seçimlerde yanında dimdik durduğu Ekrem İmamoğlu’nun yanına koşması destek olması kadar doğru bir şey olamaz, zira CHP Genel başkanının boşluğunu doldurmuş ve tam bir dayanışma örneği göstermiştir. Esas bu davranışından dolayı onu eleştirenler biraz başını ellerinin arasına alarak düşünmelidirler.

İYİ Parti Lideri orada tam bir abla, tam bir siyasi ortak gibi davranmıştır, gerisi boş laftır. Esas olan bu boş işlerle meşgul olup 6’lı masanın geçirdiği sarsıntıya bakmaktır. Gerçek den de 6 masa artık eskiden olduğu gibi fabrika ayarlarına dönmelidir, çünkü atı alan Üsküdar’ı çoktan geçmiş olacaktır.

Sevgili okuyucular, şu bilinmelidir ki, bu seçimler yüz yılın en zor seçimi olacaktır. Bir taraftan ülkeye hiçbir fayda getirmeyen Cumhur İttifakı rejimi iddiaları, diğer tarafta bu tek adam rejimini kaldırıp yerine yeniden güçlendirilmiş Parlamenter sisteme dönme iddiaları, iş iki blok içinde keskin kılıcın ucundaki mesele gibi, bu nedenle 6’lı masa incir kabuğunu doldurmayacak konularla uğraşma yerine gerçek gündemine dönmeli ve halkın talep ve ihtiyaçlarına yoğunlaşmalıdır.

Çünkü, Cumhur ittifakı, özellikle liderleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bal gibi seçim propagandalarına başlamış durumda zira gün geçmiyor önemli bir yatırımın temelini atmamış olsun, bu fırsatları iyi kullanarak bal gibi binleri etrafında toplayıp mitingler yapıyor, bunu da doğal karşılamak lazım çünkü bu seçim pabucun pahalı olduğunu bir seçim onu da iyi görüyor..

Peki Millet ittifakı ne yapıyor, özellikle iki güçlü parti liderleri ve yöneticileri günler süren, mış, mişler le uğraşıyor, artık bütün bunları bir kenara bırakarak büyük umutlarla doğduğunuz günlerdeki fabrika ayarlarına dönmelisiniz, yoksa çoktan atı alan Üsküdar’ı geçmiş olacak. Bizden söylemesi.

AdminAdmin