SİYASET
Giriş Tarihi : 15-05-2024 07:13   Güncelleme : 15-05-2024 08:25

Ankara Hiç Olmadığı Kadar Gergin! Herkes Eteğindeki Taşları Dökecek

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, "AKP'lilerin karışık duygu ve korkuları" başlıklı yazısında kulislerde konuşulan ilginç bir konuyu yazdı. Soylu'nun "7 yıl İçişleri Bakanlığı yaptım, tüm devlet önümden geçti" sözleri tartışılıyor.

Ankara Hiç Olmadığı Kadar Gergin! Herkes Eteğindeki Taşları Dökecek

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan bugünkü kulis yazısında AKP’lilerin karışık duyguları ve korkularına dikkat çekti.

"Son günlerde hem devlette hem de partideki gruplaşmalar, gizli çatışmalar dikkat çekici. Özellikle yargı ve emniyetteki karışık işler, ‘Ne oluyor?’ sorusunun daha fazla sorulmasına neden oldu. Partiye mi, yoksa sadece partideki bazı isimlere mi operasyon çekildiğini anlamaya çalışıyorlar" diyen Babacan AKP kulislerinde "Herkes eteğindeki taşları dökecek" diye konuşulduğunu yazdı.

Babacan, AKP'de yargı ve emniyetteki gelişmelerin gündeme geldiğini, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında da, bir süre sonra herkesin eteğindeki taşları dökeceğinin konuşulduğunu yazdı.

Babacan'ın yazısının ilgili bölümleri şöyle:

"Son günlerde hem devlette hem de partideki gruplaşmalar, gizli çatışmalar dikkat çekici. Özellikle yargı ve emniyetteki karışık işler, ‘Ne oluyor?’ sorusunun daha fazla sorulmasına neden oldu. Partiye mi, yoksa sadece partideki bazı isimlere mi operasyon çekildiğini anlamaya çalışıyorlar" diye yazan Babacan, yazısını şöyle sürdürdü:

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçtiğimiz günlerde söylediği bir söz, bu karışık gündemde yeniden anımsatıldı.

Soylu’nun, “7 yıl İçişleri Bakanlığı yaptım, tüm devlet önümden geçti” sözlerinin, “Benim bilmediğim bir şey yok. Herkes hakkında her türlü bilgiye sahibim” anlamına geldiği anlatılıyor. Bir süre sonra herkesin eteğindeki taşları dökeceği yorumları yapılıyor. Bütün bu hareketliliğin, orta vadede AKP’nin geleceği ve Erdoğan sonrası için mesaj içereceği yorumlar yapanlar da bulunuyor.

NİHAT ALPARSLANNİHAT ALPARSLAN