SİYASET
Giriş Tarihi : 04-12-2022 17:35   Güncelleme : 04-12-2022 17:37

Babacan'dan iktidara enflasyon tepkisi: Sebebi kendileri! 

Babacan'dan iktidara enflasyon tepkisi: Sebebi kendileri! DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Adıyaman’da Filistin Caddesi’nde esnafa seslendi. Babacan, "Benim için ‘İmza atmasaydım yapamazdı’ diyor. Madem hikmet imzada, at bir imza; şu enflasyonu da döviz kurunu da düşür.” sözleriyle Erdoğan'a tepki gösterdi.

Babacan'dan iktidara enflasyon tepkisi: Sebebi kendileri! 

Adıyaman’da Filistin Caddesi’nde esnafa seslenen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, burada yaptığı konuşmada Kürt meselesine, gündemdeki zincir market tartışmasına ve altılı masanın çalışmalarına ilişkin mesajlar verdi.

Babacan şu ifadeleri kullandı:

ANKARA’DAN KONUŞMAK KOLAY
Sayın Erdoğan başlarda ‘Kürt sorunu vardır ve benim de sorunumdur’ diyordu. O zaman bizim de içinde olduğumuz hükûmette samimi bir gayret oldu. Döndü dolaştı, bir yanına Bahçeli’yi, bir yanına Perinçek’i aldı. ‘Kürt sorunu diye bir şey yok kardeşim’ diyor. Bir tarafında Bahçeli, bir tarafında Perinçek olunca zaten diyeceği başka bir laf yok. Sayın Bahçeli Adıyaman’a en son ne zaman geldi? Ankara’da otururken konuşmak kolay. Esiyor, gürlüyor oradan.”

‘FİYATI BELİRLEYEN HÜKÛMET MARKETLERE SAVAŞ AÇIYOR’
“Marketlerle savaşıyorlar. Sütün fiyatını belirleyen hükûmetin kendisi değil mi? Karkas etin fiyatını, buğday taban fiyatını hükûmet belirliyor. Gıdayla ilgili bütün temel maddelerin fiyatını hükûmet belirliyor. Ondan sonra marketlere ‘Sen bunu niye pahalı satıyorsun?’ diye savaş açıyor. Niye? Çünkü enflasyonun sebebi kendileri. Başka suçlu arıyorlar kendileriler. Milletimiz bunu yutmuyor. Enflasyonun en önemli sebebi dolardaki artıştır.”

‘AT BİR İMZA DA ENFLASYONU DÜŞÜR’
“Ekonomiyle ilgili başarılardan bahsederken hep benim ekonomi yönetiminin başında olduğum dönemden bahsediyor. Kendisi 4 yıldır ülkeyi tek başına yönetirken elde ettiği fazla başarı yok. ‘Falanca tarihte paradan altı sıfır atmıştık, enflasyonu düşürmüştük’ diyor. Benim için ‘İmza atmasaydım yapamazdı’ diyor. Madem hikmet imzada, at bir imza; şu enflasyonu da döviz kurunu da düşür.

‘ALTILI MASANIN TEK BİR EKONOMİ POLİTİKASI OLACAK’
“Altılı masanın ve ortak cumhurbaşkanı adayının tek bir tarım politikası olacak. Tek bir ekonomi politikası olacak. Tek bir dış politikası olacak. Böylece vatandaşlarımızın karşısına çok net, temiz, uzlaşılmış bir çözümle çıkacağız.” (KARAR)

 

ETİKETLER:

DEVA Partisi , Ali Babacan ,

AdminAdmin