SİYASET
Giriş Tarihi : 17-06-2024 16:47   Güncelleme : 17-06-2024 16:54

Başkan Aras"Bayramda Vatandaşlarımızın rahatlığı için her türlü tadbiri aldık"

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kurban Bayramı Öncesinde büyükşehir ve MUSKİ’nin bayram hazırlıkları ile ilgili bir açıklama yaptı.

Başkan Aras

 

Yaz sezonunda artan ve özellikle bayramda yüksek oranda artacak olan popülasyon sonrasında yerel halkın su durumu konusunda tedirgin olduğunun farkında olduklarını belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Su konusunda önlemlerimizi aldık. Bodrum için Güvercinlik arıtma tesisinin kapasitesini yüzde 20 arttırarak Bodrum’un şartlarını biraz daha iyileştirdik. Normal nüfusa göre şuan yeterli durumda fakat yoğun artışta yer yer yetersizlik oluşabilir. Bu durum karşısında da önlemlerimizi aldık, herhangi bir durumda anında müdahale için tüm ekiplerimizin izinlerini iptal ettik. Turistik bölgelere takviye yaparak bu dönemi sorunsuz şekilde geçirmek için çalışıyoruz. Çağrı merkezlerimiz 24 saat açık, vatandaşlar su veya başka bir konuda da bize her an ulaşabilir.” İfadelerini kullandı.

Başkan Aras “Bizler her türlü hazırlığımızı yaptık. Vatandaşlarımızdan da önemli konularda ekiplerimize destek olmalarını talep ediyoruz. Umarım hep birlikte sorunsuz bir bayram dönemi geçiririz. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı bayramlar diliyor, kazasız belasız bir bayram geçirmeyi temenni ediyorum” dedi.

NİHAT ALPARSLANNİHAT ALPARSLAN