GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-05-2024 15:00   Güncelleme : 07-05-2024 17:05

Başkan Tamer Mandalinci "Dünya Basın Özgürlüğü Günü”nü Kutladı

Tüm basın emekçilerinin “Dünya Basın Özgürlüğü Günü”nü kutlayan Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci “Özellikle gelecek endişesi yaşamadan görev yapabilmeleri, özgürlüklerin hiçbir zaman kısıtlanmayacağı şartlarda faaliyet göstermelerini temenni ederim” dedi.

Başkan Tamer Mandalinci

Başkan Mandalinci mesajında, meslek ilkeleri ışığında, farklı düşüncelerin özgürce ifade edilebilmesinin, bir ülkede demokrasinin sağlanabilmesi ve sürdürülebilmesi açısından büyük önem arz ettiğine vurgu yaptı.
Zor ve özveri gerektiren mesleklerinden birini yerine getiren basın emekçilerinin düşük ücret ve sosyal güvenlikten mahrum olmak gibi sorunlarla da mücadele ettiklerine dikkat çeken Özçınar bu sıkıntılara kalıcı çözüm üretilmesinin de son derece önemli olduğunu vurguladı.

Tüm basın emekçilerinin “Dünya Basın Özgürlüğü Günü”nü kutlayan Mandalinci, “gelecek endişesi yaşamadan görev yapabilmeleri, özgürlüklerin hiçbir zaman kısıtlanmayacağı şartlarda faaliyet göstermelerini temenni ederim” dedi.Başkan Tamer Mandalinci'nin mesajı şöyle:

3 Mayıs, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 1993 yılında aldığı bir kararla tüm dünyada “Dünya Basın Özgürlüğü Günü” olarak kutlanmasına karar verilen bir gündür.

Meslek ilkeleri ışığında, farklı düşüncelerin özgürce ifade edilebilmesi, bir ülkede demokrasinin sağlanabilmesi ve sürdürülebilmesi açısından büyük önem arz etmektedir. 

Günümüzün en zor ve özveri gerektiren mesleklerinden birini yerine getiren basın emekçileri, ne yazık ki düşük ücret ve sosyal güvenlikten mahrum olmak gibi sorunlarla da mücadele etmektedirler.

Bu vesileyle bu gibi sıkıntılara kalıcı çözüm üretilmesinin de son derece önemli olduğunu vurgulamak isterim.

Tüm basın emekçilerinin “Dünya Basın Özgürlüğü Günü”nü kutlar, gelecek endişesi yaşamadan görev yapabilmeleri, özgürlüklerin hiçbir zaman kısıtlanmayacağı şartlarda faaliyet göstermelerini temenni ederim.

NİHAT ALPARSLANNİHAT ALPARSLAN