SİYASET
Giriş Tarihi : 02-04-2023 16:38   Güncelleme : 02-04-2023 16:46

Sinan Oğan'dan dikkat çeken tahmin: İkinci tura kalacak iki adayı açıkladı Ata İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, 14 mayıs seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Oğan, seçimin ikinci tura kalacağını ve Kılıçdaroğlu ile kendisinin ikinci tura çıkan adaylar olacağını iddia etti.

Ata İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, 14 mayıs seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Oğan, seçimin ikinci tura kalacağını ve Kılıçdaroğlu ile kendisinin ikinci tura çıkan adaylar olacağını iddia etti.

Tv100 ekranında  yayınlanan Pınar Işık Ardor'un sunduğu Pazar Siyaseti'ne konuk olan Ata İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan dikkat çeken açıklamalarad bulundu.

Oğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"SAYIN ERDOĞAN, TÜRKİYE'Yİ YORDUNUZ"

"Adaylardan hiçbirinin beni zorlayacağını düşünmüyorum. Hepsiyle sizin karşınızda, sizin kanalınızda yan yana gelmeye hazırım. Sayın Erdoğan her konuşmasında kusuyor. Konuşmak yerine kusuyor. Artık kusmayı bırakın, konuşun Sayın Erdoğan. Türkiye'yi yordunuz. Sinan Oğan'ı saymaya bile gerek yok diyerek Atatürkçüleri, milliyetçileri yok sayıyor."

"YÜZDE 30'U TEMSİL EDİYORUM"

"Pazartesi itibariyle yapılacak anketleri dikkate almamız lazım. Bazı açıklanan anketlere gönderme yapmak istiyorum. 1 Mart-30 Mart arası anket yapılmış. Diğerlerini 30 gün saymış, beni bir gün saymış. İnsaf. Sayın Erdoğan ve Sayın Kılıçdaroğlu, kendilerini yüzde 50'ye sahip sayıyorlar. Yüzde 30'a sahipler. Ben siyasi yelpaze bazında konuşuyorum. Muhafazakarlar var onların adayı var sayın Erdoğan sol ve sosyal demokratlar var onların da adayı var sayın Kılıçdaroğlu ve Türk Milliyetçileri ve Atatürkçüler var onların da adayı Sinan Oğan'dır. Bugün Sinan Oğan da yüzde 30'un adayıdır. Atatürkçülerin, milliyetçilerin yüzde 30'u Sinan Oğan'ı destekliyor. Bu oranın daha çok artabileceğini düşünüyorum. Yüzde 9 ile 16 arasında bir kitleyi konsolide ettiğimizi görüyorum."

"HDP İLE DE HÜDA PAR İLE DE ASLA GÖRÜŞMEM"

"Bugün Hüda-Par ile HDP arasında sıkışmış iki ittifak var. Atatürkçülere, milliyetçilere 'gelin bunlara oy verin' diyorlar. Türk milliyetçileri bunu yapmaz. Atatürkçüler yapmaz. Bu insanlar bu alana sıkıştırılacak insanlar değiller. HDP'yle de Hüda-Par'la da asla görüşmem. Biri Kızıl Kürdistan, diğeri Yeşil Kürdistan kurmak istiyor. Asla bir araya gelmem, konuşmam. Kürt kardeşlerimin oylarına talibim. Bu ülkeye demokrasi geldiğinde onların da zaten bir sorunu kalmayacak. Bu ülkede hep beraber yaşayabiliriz."

"SIĞINMACILARI GERİ GÖNDERECEĞİZ"

Sığınmacıları hukuk çerçevesinde geri göndereceğiz. Gitmek istemeyen olduğu takdirde BM tanımında olduğu gibi kamplara yerleştiririz. Buradaki ayrıcalıkları ellerinden alınınca zaten durmak istemezler. Afganı, Suriyelisi hemen diploma alıyor, bizim vatandaşımıza onay verilmiyor. Bu ayrıcıklarını kaldıracak, geri göndereceğiz.

"İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE GERİ DÖNECEĞİZ"

Bürokraside, valiliklerde, her yer siyaset yapanlar bıyıklı. Bunu değiştirmek istiyorum. Biz bunu değiştireceğiz. Kadına süs çiçeği muamelesi yapılmasını kaldıracağız. Eşitlik olacak. İstanbul Sözleşmesini destekliyorum. İstanbul Sözleşmesi'ne geri döneceğiz.

"İKİNCİ TURA KILIÇDAROĞLU VE BEN KALACAĞIZ"

Seçim ikinci tura kalır. İki aday kalır. Sinan Oğan ve Kemal Kılıçdaroğlu kalır. Brezilya Başkanı'nın bir lafı vardı, sol jargondur ama ben severim. Biz cennet vaat etmiyorum ama cehennemin kapılarını kapatmayı vaat ediyoruz.

 

 

AdminAdmin