SİYASET
Giriş Tarihi : 07-03-2024 21:23   Güncelleme : 07-03-2024 21:44

“Benim adaylığım pek çok kadına ve genç kızlarımıza umut oldu"

CHP Menteşe Belediye Başkan Adayı Gonca Köksal, kadınlarla bir araya gelerek onlar için hazırladığı projelerini anlattı. Köksal, çocuklar için de doğanın içinde bir kreş planladıklarını, onların çağdaş ve medeni düzeyde bir eğitimle hayata başlamalarını sağlayacaklarını kaydetti. Köksal ayrıca partisinin, ‘Yerel Yönetimlerde Eşitlik Politika Belgesi’ni de imzaladı. ​ CHP Menteşe Belediye Başkan Adayı Gonca Köksal, kadınlarla bir araya gelerek onlar için hazırladığı projelerini anlattı. Köksal, çocuklar için de doğanın içinde bir kreş planladıklarını, onların çağdaş ve medeni düzeyde bir eğitimle hayata başlamalarını sağlayacaklarını kaydetti. Köksal ayrıca partisinin, ‘Yerel Yönetimlerde Eşitlik Politika Belgesi’ni de imzaladı.

 “Benim adaylığım pek çok kadına ve genç kızlarımıza umut oldu

 

CHP Menteşe Belediye Başkan Adayı Gonca Köksal, Saburhane bölgesinde kadınlarla bir araya geldi. Kadınların sorun ve taleplerini dinleyerek notlar alan Köksal, “Benim adaylığım pek çok kadına ve genç kızlarımıza umut oldu. Bölgemizde kadınların da siyasette söz sahibi olabileceği umudu aşılandı toplumumuza. Bundan çok gurur duyuyorum” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ ÇAĞDAŞ VE MEDENİ DÜZEYDE BİR EĞİTİMLE HAYATA BAŞLAYACAK”

Kadınlara yönelik projelerini anlatan Köksal, “Kadınların üstündeki yükü alacak ve onların hayatına kolaylık katacak ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız. Başta kreşler ile başlayacağız. Çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlayacak eğitimler, dünyanın gündemindeki eğitimlerle doğanın içinde bir kreş planlıyoruz. Bizim buradan asla karlılık gibi bir amacımız olmayacak. Hem aile bütçesine katkı da bulunacak hem de çocuklarımızın çağdaş ve medeni düzeyde bir eğitimle hayata başlamalarını sağlayacağız” diye konuştu.