SİYASET
Giriş Tarihi : 08-11-2022 01:18   Güncelleme : 08-11-2022 01:22

BTP lideri Hüseyin Baş Berlin'de gurbetçilerle buluştu

Manisa BBSK’lı Maratoncular Manisa’ya Dereceyle Döndü Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Almanya’nın başkenti Berlin’de vatandaşlarımızla bir araya geldi.

  BTP lideri Hüseyin Baş Berlin'de gurbetçilerle buluştu

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Almanya’nın başkenti Berlin’de vatandaşlarımızla bir araya geldi.

Gurbetçilerimizin yoğun ilgi gösterdiği programda konuşan Hüseyin Baş, “medeniyetinize sahip çıkın” çağrısı yaptı.

Buraya gelen siyasilerin ‘sizi ülkenize döndüreceğiz' şeklinde açıklamalar yaptığını ifade eden BTP lideri, bu söylemi doğru bulmadığını ifade ederek, “Dönmek isteyen döner, kalmak isteyen kalır. Ama burada yaşarken medeniyetinizi, kültürünüzü, dilinizi, inancınızı unutmayın çünkü Türk bütün bu unsurların birleşimiyle ortaya çıkmış bir kimliktir. Bunu söylerken sanki bu çok bağnaz, çağ dışı bir görüşmüş gibi bir algı oluşturmaya çalışanlar var. Bunlara da hiç aldırmayın. Niye biliyor musunuz? Türk çağdaştır. Andımızda, 'Türk'üm, doğruyum' diyor. Türk doğrudur, Türk çalışkandır. Atatürk, 'Türk milleti zekidir' diyor. Biz bu dünyadan kopuk, bu çağın dışında yaşayan insanlar değiliz bilakis biz bu çağı şekillendirebilecek olan insanlarız” dedi.

“Takipçi değil, dünyayı geliştiren olalım”

BTP olarak hedeflerinin dünyanın takipçisi olmak yerine, yeniliklerin öncüsü olmak olduğunu ifade eden Hüseyin Baş şöyle devam etti; “Biz Türk insanı 70 senedir dünyanın takipçisiyiz. Şimdi ben istiyorum ki, gelin hep birlikte Türkiye'yi alalım, bu dünyadaki gelişmelerin takipçisi olmadan dünyayı geliştiren, dünyayı yenileyen insanlar olalım. Bunun için yollara düştük, bunun için anlatıyoruz. BTP olarak bunun için ne yapacağız? Bilime, sanata, ziraata, özgürlüğe önem vereceğiz. Niye bu kadar özgürlük diyoruz? Çünkü özgürlük düşüncenin temelidir. Siz özgürseniz düşünebiliyorsunuz ama siz özgür değilseniz hiçbir şey düşünemiyorsunuz, hiçbir şey hayal edemiyorsunuz.”

Arda Güler örneği

Siyasete ‘at bi format’ sloganıyla giriş yaptıklarına dikkat çeken Hüseyin Baş, “Bu siyasete format lazım. Attık mı formatı? Hepsi değişmeye başladı mı? Neymiş demek ki, Türkiye'ye bu lazımmış! Türkiye'ye genç bir siyasetçi geldi aynen dakika 75-80 umutlar tükenmiş, maç bitmek üzere, mağlup durumdasın... O genç oyuncu sahaya giriyor. Şimdi Fenerbahçe'de Arda Güler var. Sahaya giriyor,Berlin,

AdminAdmin