SİYASET
Giriş Tarihi : 08-02-2023 23:10

CHP'li başkanlar deprem bölgesinde! Kılıçdaroğlu paylaştı: Gelsinler, tutuklasınlar!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin büyükşehir belediye başkanlarının deprem bölgesinde devreye girdiğini paylaştı. Kılıçdaroğlu, "Gelsinler tutuklasınlar" ifadelerini kullandı.

CHP'li başkanlar deprem bölgesinde! Kılıçdaroğlu paylaştı: Gelsinler, tutuklasınlar!

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta peş peşe gerçekleşen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından can kaybı sayısı 7 bini aştı. Afet bölgesindeki depremzedelerin, siyasetçilerin ve spor camiasından tanıdık isimlerin paylaştığı görüntülerde enkaza dönmüş binalarda hiçbir çalışma yapılmadığı görülüyor.

Dün gece deprem bölgesine yaptığı ziyarette iktidarın kurtarma çalışmalarını başaramadığını gördüklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan yayınladığı bir videoyla halkı ve CHP belediyelerini işe ele almaya davet ederek, "Omuz omuza verip bu işin altından kalkarız." demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin büyükşehir belediye başkanlarının devreye girdiğini paylaştı ve 'gelsin tutuklasınlar' sözleriyle meydan okudu.

İMAMOĞLU: İSKENDERUN LİMANI’NDAKİ YANGIN KONTROL ALTINDA
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, saatlerdir söndürülemeyen konteynır yangınına müdahale ettiklerini, “İskenderun Limanı'nı Hatay İskenderun Limanı’ndaki yangın kontrol altına alındı, tamamen söndürülmesi için tüm ekiplerimiz yoğun şekilde çalışıyor.” sözleriyle duyurmuştu.

 

MANSUR YAVAŞ PAYLAŞTI: ÇALIŞMALARA BAŞLADIK

Büyük felaketin yaralarını sarmak için tüm Türkiye dört bir koldan seferber olurken Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri de afet alanında çalışmalara katıldı. Mansur Yavaş, depremde yarılarak kullanılamaz hale gelen Hatay Havalimanı pistinin ekiplerce yeniden kullanıma açılması için çalışmalara başladıklarını ''Hatay Havalimanı'nın en kısa sürede yeniden uçuşlara açılması için çalışmalara başladık. Mesai arkadaşlarımız alandaki hafriyat atıklarını temizliyor.'' diyerek duyurmuştu.

 

'BİNLERCE TIR YARDIMLA HALKIMIZIN YANINDAYIZ'
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yardım videosunu, “Tüm İzmir'in kalbi sizlerle. İlk andan itibaren yardım çağrılarımıza sessiz kalmayan, bu koca depoyu dolduran İzmirlilere gönülden teşekkür ediyorum. Desteklerinizi http://umuthareketi.izmir.bel.tr, http://birkirabiryuva.org Gaziemir Fuar İzmir, Kültürpark ve APİKAM'a iletebilirsiniz.” ifadesiyle paylaşmıştı.

Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yardım videosuyla “Binlerce TIR yardımla halkımızın yanındayız. Gelsinler tutuklasınlar” mesajını paylaştı.

Erdem NoyanErdem Noyan