SİYASET
Giriş Tarihi : 05-06-2023 12:10

CHP'ye İyi Parti modeli

CHP'ye İyi Parti modeli: Kılıçdaroğlu, Akşener'i örnek gösterdi Seçim yenilgisinin ardından hareketlilik yaşanan CHP'dev Kılıçdaroğlu'nun örgütlerde köklü bir değişiklik yapmak istediği ve bu doğrultuda İyi Parti'de Meral Akşener'in uyguladığı yöntemi benimsediği belirtildi.

CHP'ye İyi Parti modeli

Seçim yenilgisinin ardından hareketlilik yaşanan CHP'dev Kılıçdaroğlu'nun örgütlerde köklü bir değişiklik yapmak istediği ve bu doğrultuda İyi Parti'de Meral Akşener'in uyguladığı yöntemi benimsediği belirtildi.

Seçimin ardından CHP’de başlayan hareketlilik Parti Meclisi ve Milletvekili kapalı grup toplantısıyla devam etti. Parti Meclisi’nin ardından yapılan açıklamada olağan kurultay sürecinin başlatılacağı belirtilirken gözler de Kılıçdaroğlu’nun belirleyeceği yeni MYK’ya çevrildi.

ÖRGÜTLERDE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİK

T24'ten Eray Görgülü'nün haberine göre “Değişim” mesajı veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’nu ziyaretinin ardından belirlenecek MYK’da yer alacak yeni isimler merak edilirken en köklü değişikliğin örgütlerle ilgili yapılacağı öğrenildi. 

AKŞENER'İ ÖRNEK GÖSTERDİ

Kılıçdaroğlu’nun dar kapsamlı bir toplantıda örgütleri kendine bağlamak istediğini söylediği öğrenilirken, bu konuda örgütleri kendisine bağlayan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i örnek gösterdiği de konuşuluyor.  Kılıçdaroğlu’nun yeni MYK’nın mevcuda göre daha fazla genç ve daha fazla kadından oluşmasını istediği de belirtiliyor.

ANKARA'DAN "DEĞİŞİM" MESAJI

Bu arada CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı’nın da bu hafta içinde il yönetimi, ilçe başkanları, il gençlik kolları, il kadın kolları ve il disiplin kurulu üyeleriyle bir araya gelerek çeşitli toplantılar düzenlediği ve seçim sonrası süreçle ilgili fikirlerini aldığı öğrenildi. Toplantılarda Genel Merkez’e yönelik “değişim” mesajının ön plana çıktığı ve Akıllı’nın da örgütten aldığı değerlendirmeleri birebir ziyaretlerle MYK üyelerine aktardığı da ifade edildi. 

 

ETİKETLER:

chp iyi parti seçim millet ititifakı akşener kılıçdaroğlu

AdminAdmin